Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / API Folie Polska podsumowuje miniony rok

API Folie Polska podsumowuje miniony rok

Katarzyna Kozińska na stoisku API podczas Labelexpo 2017. Z prawej Andy Kerr - specjalista ds. międzynarodowego wsparcia technicznego w API Foils.

Jako najważniejsze aspekty ubiegłorocznej działalności, firma API Folie Polska wskazuje m.in. przeniesienie części produkcji z Niemiec do zakładu w podwarszawskim Piasecznie wraz z rozbudową lokalnych struktur oraz aktywny udział w wydarzeniach branżowych w Polsce i za granicą.

W efekcie zmian w strukturach produkcyjnych i handlowych zatrudnienie w API Folie Polska wzrosło w ubiegłym roku o ok. 50%. Firma nawiązała współpracę m.in. z wiodącym na świecie producentem tablic rejestracyjnych wywodzącym się z Polski, który wykorzystuje przemysłowe folie API do wyklejania liter i cyfr. Folie i laminaty API wykorzystywane są także w drukarniach opakowań i etykiet. Ten sektor rynku wykazuje rosnące zainteresowanie rozwiązaniami holograficznymi, za które w firmie API odpowiada David Peters. Zespół pod jego kierownictwem przygotował drugą edycję specjalnej publikacji poświęconej najnowszym trendom rynkowym w dziedzinie opakowań – API Trends Folio. Wydawnictwo to miało swoją premierę na jesiennych targach Luxe Pack Monaco, jednej z imprez branżowych w jakich firma API – wraz z jej polskim oddziałem – brała udział w ubiegłym roku.

Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca firmą API Folie Polska: „Rok 2016 był dla nas okresem przełomu i budowania struktur. Z kolei minione dwanaście miesięcy można nazwać czasem swego rodzaju krzepnięcia i stabilizowania pozycji na polskim rynku. Efektem tego jest dwucyfrowy wzrost przychodów ze sprzedaży, osiągnięty głównie dzięki dostawom na rynek lokalny. Sytuacja diametralnej zmianie z chwilą przeniesienia części działalności z niemieckich zakładów Rednitzenbach do Piaseczna. W udziale przypadła nam bowiem obsługa w zakresie konfekcjonowania i dystrybucji znaczącej części wytwarzanych przez API folii pigmentowych, przeznaczonych dla odbiorców z Europy ale też innych rynków, m.in. azjatyckich. Jako polska filia jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w marcowych targach Packaging Innovations 2017 w Warszawie i już przygotowujemy się do ich tegorocznej edycji. Równie wysoko oceniamy dwie lokalne konferencje poświęcone etykietom: Label Innovations w Warszawie i „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, jaką dla ponad 220 osób zorganizowało w Jastrzębiej Górze wydawnictwo Polski Drukarz. Z myślą o uczestnikach pierwszej z nich „wirtualną” prezentację przygotował David Peters, natomiast podczas drugiej osobiście przedstawiłam wyniki sponsorowanych przez API badań poświęconych atrakcyjności wizualnej opakowań”.

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.