Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / API Folie Polska w ECMA Polska

API Folie Polska w ECMA Polska

W ostatnim czasie firma API Folie Polska – lokalny oddział API Group (producenta specjalistycznych folii i laminatów), dołączyła do grona członków ECMA Polska – krajowego oddziału stowarzyszenia ECMA (European Carton Makers Association). Zrzesza ono rodzimych producentów opakowań kartonowych, firmy przetwórcze wykorzystujące karton, jak również ich partnerów technologicznych i dostawców.

ECMA Polska (Związek Pracodawców Przetwórców Kartonu i ich Dostawców) działa od 2014 roku i zrzesza ponad 20 podmiotów gospodarczych, związanych z dynamicznie rozwijającym się rynkiem opakowań kartonowych. Jest polskim oddziałem, a zarazem członkiem ECMA – europejskiej organizacji grupującej producentów opakowań kartonowych, dostawców rozwiązań technologicznych dedykowanych dla tej branży (m.in. producentów maszyn, urządzeń, farb czy materiałów) oraz krajowe stowarzyszenia. Obecnie do ECMA należy około 500 producentów tektury z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej. Organizacja, poza reprezentowaniem interesów branży przed różnymi gremiami (m.in. Komisją Europejską), aktywnie działa na rzecz integracji przedsiębiorstw związanych z produkcją opakowań kartonowych. Jest też organizatorem prestiżowego, dorocznego konkursu Pro Carton ECMA Awards.
Wśród najważniejszych zadań, jakie stawiają przed sobą członkowie ECMA Polska, znajdują się m.in. tworzenie standardów pracy oraz badanie potencjału rynku. W tym celu utworzonych zostało pięć grup roboczych, zajmujących się następującymi zagadnieniami: bezpieczeństwo żywności, przemysł farmaceutyczny, małe i średnie firmy, dostawcy oraz standardy branżowe.

API Folie Polska należy do polskiego oddziału ECMA od grudnia 2016 r. O przesłankach dla przystąpienia do tej organizacji mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca firmy: „Jest dla nas naturalne, że jako producent zaawansowanych, specjalistycznych folii i laminatów chcemy być jak najbliżej naszych klientów i partnerów technologicznych. Opakowania kartonowe to jeden z naszych strategicznych rynków – materiały API są powszechnie stosowane do ich uszlachetniania, wzbogacania, a nawet zabezpieczania. Cieszą się coraz większą popularnością także wśród rodzimych drukarń działających na rynku opakowań i etykiet. Stąd decyzja o wstąpieniu w szeregi ECMA Polska – organizacji zrzeszającej zarówno naszych obecnych, jak i potencjalnych klientów, jak też dostawców maszyn czy materiałów eksploatacyjnych. Liczymy na to, że nasza przynależność do niej przełoży się na szereg wymiernych korzyści, zarówno dla naszej firmy, jak też dla pozostałych członków ECMA Polska. Jako lokalny oddział API Group jesteśmy bardzo aktywni – bierzemy udział w targach, konferencjach, organizujemy szkolenia i spotkania dla klientów oraz ich zleceniodawców. Mamy zatem wiele do zaoferowania, z czego – taką mam nadzieję –skorzystają także pozostali członkowie ECMA Polska”.

Filip Krajewski, członek zarządu ECMA Polska, dodaje: „Jest nam niezmiernie miło powitać firmę API Folie Polska w gronie członków naszej organizacji. Wierzymy, że jej obecność i wieloletnie doświadczenie rynkowe wzbogaci działalność ECMA Polska i zwiększy potencjał całego zrzeszenia, przynosząc liczne korzyści zarówno naszym członkom, jak też firmom, z którymi na co dzień współpracujemy w obszarze produkcji, zadrukowywania, przetwarzania i uszlachetniania opakowań kartonowych”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.