Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Accurio Print C2060L na Politechnice Łódzkiej

Accurio Print C2060L na Politechnice Łódzkiej

26 października br. odbyło się w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii PŁ uroczyste otwarcie laboratorium druku cyfrowego i przekazanie maszyny Konica Minolta do druku cyfrowego Accurio Print C2060L. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele dostawcy urządzenia, władz i pracowników uczelni, studenci i zaproszeni goście.

Gości powitał dr Konrad Olejnik, dyrektor IPiP PŁ. Następnie Mateusz Woźniak, dyrektor sprzedaży Konica Minolta, przedstawił prezentację pt. „Cyfrowa transformacja”. Podkreślił on, że technologia ma być podstawą do wykorzystania w kreacji, a rola inżyniera związana jest z rynkiem. Pokazał film z wdrożenia nowych technologii w drukarni Totem i życzył wszystkim studentom, aby w swojej pracy zawodowej mogli wprowadzać w życie nowe rozwiązania. Po prezentacji nastąpił pokaz maszyny Accurio Print C2060L, który był punktem wyjścia do przeprowadzenia ćwiczeń laboratoryjnych dla grupy studentów.

Urządzenie zostało oddane na czas określony do testowania parametrów drukowalności różnych rodzajów papierów oraz do wykorzystywania w ćwiczeniach laboratoryjnych dla studentów i pracowników naukowych. W geście podziękowania Konrad Olejnik wraz ze Svitlaną Khadzhynovą przekazali na ręce Mateusza Woźniaka wykonany osobiście przez panią doktor obraz z papieru czerpanego.

Na zdjęciu poniżej stoją od prawej: Svitlana Khadzhynova, Konrad Olejnik, Mateusz Woźniak

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Wytwarzany przez Stora Enso karton Natura Life, charakteryzujący się naturalnym, brązowym odcieniem, znalazł po raz kolejny zastosowanie w produkcji opakowań Pure-Pak, stworzonych przez firmę Elopak. Tym razem został on wykorzystany w ich aseptycznej wersji, w której karton stworzony przez Stora Enso może znaleźć szersze niż dotychczas zastosowanie – m.in. przy produkcji opakowań na wyroby niewymagające chłodzenia.

Marcowe wydanie „Świata DRUKU”, które przygotowaliśmy z myślą o zbliżających się targach Packaging Innovations (Warszawa, 02–03.04.2019 r.), właśnie trafiło do drukarni i lada dzień znajdzie się w Państwa rękach. Tymczasem nasz zespół rozpoczął już intensywne przygotowania do czwartego w tym roku wydania naszego magazynu, które tworzymy na targi FESPA 2019 – największe międzynarodowe wydarzenie dla branży druku wielkoformatowego w nadchodzących miesiącach. Ponad 700 wystawców działających w zakresie sitodruku, druku cyfrowego i druku na tekstyliach spotka się w dniach 14–17 maja w Monachium. Nie zabraknie na nich również „Świata DRUKU”, który będzie nas wszystkich reprezentował na stoisku prasy branżowej.

25 marca br. w łódzkim Centrum Kreatywności Fabryka przy ul. Tymienieckiego 22G odbędzie się pierwsze spotkanie przedstawicieli firm z zakresu rejestracji i odzwierciedlania obrazów w najnowszych technologiach. Organizatorami konferencji, której patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, są eM proove i Centrum Kreatywności Fabryka.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu