Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Aktualizacja raportu Print Media Industry Climate

Aktualizacja raportu Print Media Industry Climate

Raport Print Media Industry Climate Report powstaje z myślą o tym, aby lepiej zrozumieć, które segmenty rynku i kraje są najbardziej dotknięte pandemią COVID-19. Analizując sytuację w branży poligraficznej tydzień po tygodniu zauważyć można zmiany sytuacji w różnych obszarach świata.

W segmencie drukarń opakowaniowych w porównaniu do lipca br. pogorszyła się sytuacja w Rosji, krajach Beneluksu, Niemczech, Szwecji, RPA i krajach Ameryki Południowej (poza Brazylią, gdzie sytuacja w drukarniach opakowaniowych jest dość dobra). Poprawę odnotowano także we Francji. Ale wpływ na to mają m.in. decyzje i obostrzenia wprowadzane (lub nie) przez poszczególne kraje. W segmencie drukarń akcydensowych nadal bardzo niestabilna sytuacja jest na terenie Ameryki Płn. i Płd. i pogarsza się na terenie południa Afryki. Nadal widać, że lepiej radzą sobie drukarnie opakowaniowe, które zazwyczaj pracują w innym reżimie niż akcydensowe, i które często mają wsparcie państwa.

Raport powstał z wykorzystaniem wielu źródeł. Pierwsze z nich to Heidelberg Cloud, czyli reprezentatywna grupa połączonych przez sieć globalną arkuszowych maszyn offsetowych, zapewniająca podstawowe informacje rynkowe dotyczące produkcji według kraju i segmentu na całym świecie. Ponadto dane te zostały powiązane przez ekspertów firmy Heidelberg z danymi znajdującymi się w Heidelberg Cloud na temat innych linii produktów, takich jak naświetlarki CtP i złamywarki, po to, aby uwzględnić pełen łańcuch wartości drukarni związany z całością procesów. Drugie źródło to dane COVID-19 publikowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Kolejnym źródłem są dane makroekonomiczne publikowane przez portal IHS Markit. I oczywiście wyniki badań różnych stowarzyszeń branżowych.

Raport dostępny jest w postaci interaktywnej z możliwością podglądu sytuacji w czasie na stronie internetowej Heidelberga.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Integart wprowadziła na rynek innowacyjny na skalę światową program średnio- i długoterminowego wynajmu urządzeń HP Latex oraz HP Stitch. Program Rent2Print jest przeznaczony dla wszystkich klientów, którzy chcą użytkować urządzenia oraz czerpać maksymalne korzyści biznesowe, nie wiążąc się umową leasingu ani kredytem. To klient decyduje o terminie najmu, doborze sprzętu i jego wymianie bądź wykupie.
Program najmu obejmuje urządzenia drukujące firmy HP: HP Latex 115, 315, 335 oraz opcje Print&Cut; HP Latex 365, 375; HP Latex 560, 570; HP Stitch S300 oraz S500. Umowa najmu nie nakłada żadnych limitów druku, a w całym okresie uczestnictwa w najmie klient ma gwarantowany bezpłatny pełny pakiet serwisowy i okresowe przeglądy. Każdy zakup mediów w Integart dla uczestników Programu to rabat 3% obniżający automatycznie wartość raty najmu, nawet do 70%. To powoduje, że im więcej firma drukuje, tym mniej może płacić za najem urządzenia!
Więcej informacji na www.rent2print.pl.

Informacja promocyjna

W dniu 29 września 2020 r., podczas targów Polagra w Poznaniu, firma FANO Sp. z .o.o. zgłosiła akces do grona członków Polskiej Izby Opakowań.

W ramach partnerstwa, firmy Fujifilm, Illumina i Edale połączą siły w powstającym salonie wystawowym firmy Edale w jej siedzibie w Whiteley w Wielkiej Brytanii. Nowy obiekt, którego otwarcie zaplanowano na rok 2021, będzie miejscem wirtualnych prezentacji wydajnej kombinacji maszyn fleksograficznych Edale i systemu utrwalania UV LED Illumina oraz farb Flexo JJ firmy Fujifilm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.