Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Aldus Group właścicielem Paragon Inks

Aldus Group właścicielem Paragon Inks

Zmiany przeprowadzane przez Aldus Group obrazuje m.in. zawartość nowej strony internetowej API Foilmakers

W ostatnim czasie Aldus Group, którego struktury od ok. 1,5 roku tworzy również API Foilmakers (w tym jej lokalny oddział – API Folie Polska), przejęła szkockiego producenta farb graficznych – Paragon Inks. Tym samym jej bogate portfolio dla branży poligraficznej i opakowaniowej, uwzględniające zarówno sprzęt jak i materiały eksploatacyjne, zostało rozbudowane o kolejny rodzaj asortymentu.

„Wynika to z jednej strony z bogatych doświadczeń naszej firmy, jakie zdobywaliśmy przez wiele lat działalności rynkowej, z drugiej – z coraz silniejszej synergii różnych przedsiębiorstw wchodzących w skład oferty Aldus Group i oferowanych przez nie produktów – mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska. – Obecnie portfolio grupy zostało powiększone o wysokiej jakości farby graficzne. Warto przy tym wspomnieć, że Aldus Group to znaczący dostawca rozwiązań dla rynku opakowań i etykiet, posiadający centra produkcyjne i dystrybucyjne w 15 różnych lokalizacjach na obszarze Europy, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii oraz Australii, z której grupa się wywodzi”.
Paragon Inks to firma założona w 1985 roku w Szkocji, z siedzibą w Livingston, zatrudniająca obecnie 46 osób. Specjalizuje się w produkcji farb i lakierów UV, a jej roczne przychody ze sprzedaży wynoszą ok. 10 mln funtów brytyjskich. W wyniku przejęcia Paragon Inks, obroty całej grupy Aldus wzrosły do 140 mln dolarów australijskich, z czego połowa jest realizowana dzięki sprzedaży na rynku europejskim.
Jak podkreśla w specjalnym komunikacie prasowym Frank Floriano – CEO Aldus Group – przejęcie Paragon Inks to kolejny krok w ekspansji tej firmy i rozbudowie struktur po nabyciu w marcu 2020 r. aktywów obecnie tworzących API Foilmakers. Jak dodaje, w ciągu tego czasu grupa dokonała znaczących inwestycji w tym obszarze, co przełożyło się na systematyczne, comiesięczne wzrosty i sukcesywną odbudowę wysokiej pozycji API Foilmakers na rynku europejskim.
Katarzyna Kozińska potwierdza: „Okres ten, mimo niesprzyjającej sytuacji globalnej, był również dla nas, w Polsce bardzo intensywny. Zmiany formalne, przebudowa lokalnych struktur, rozbudowa parku sprzętowego, zwiększenie powierzchni magazynowo-logistycznej, przejęcie obsługi kolejnych klientów z różnych rynków i segmentów – wszystko to wiązało się z dużymi wyzwaniami, którym jednak podołaliśmy. Nie przypadkiem nasze kierownictwo podkreśla rosnącą rolę API Foilmakers w strukturach całej grupy i naszą rosnącą sprzedaż na światowych rynkach, przede wszystkim w Europie. To duży sukces całego zespołu, w tym osób pracujących w API Folie Polska”.
Od niedawna obecni i potencjalni klienci API Foilmakers mogą zapoznać się z jej ofertą odwiedzając rozbudowaną stronę internetową. Jej klarowna struktura i intuicyjna nawigacja pozwalają zapoznać się z bogatą historią firmy (sięgającą 1783 r.); obecną pozycją i potencjałem wytwórczym; kluczowymi rynkami, do których kieruje swoje produkty; a także z szeroką ofertą folii produkowanych w Europie, a następnie konfekcjonowanych i dystrybuowanych lokalnie, m.in. przez API Folie Polska. Jej portfolio obejmuje obecnie folie: metalizowane do hot stampingu; do cold stampingu (wykonywanego inline w maszynach wąskowstęgowych); pigmentowe do hot stampingu; do aplikowania na zimno w maszynach arkuszowych oraz do kodowania i datowania. „Są one dostępne zarówno w najczęściej spotykanych kolorach, jak i w barwach specjalnych, recepturowanych na życzenie klienta – mówi Katarzyna Kozińska. – Dostarczamy je bezpośrednio z własnych centrów magazynowo-logistycznych, głównie z Piaseczna. Poza samymi produktami oferujemy też kompleksowe wsparcie techniczne i doradztwo, zarówno na etapie doboru jak i użytkowania danej folii w procesie produkcyjnym”.
Z szerokim portfolio wdrożeń folii API Foilmakers w różnych branżach można zapoznać się odwiedzając zakładkę „Galeria”. Znajdują się tu zdjęcia różnych produktów wykonanych z udziałem jej materiałów: etykiet na markowe alkohole, opakowań luksusowych, kosmetycznych, farmaceutycznych, wyrobów drukowanych (m.in. książek, magazynów, kalendarzy czy tapet), tablic rejestracyjnych, tekstyliów oraz kart okolicznościowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.