Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Artystyczne Lato u Kossaków

Artystyczne Lato u Kossaków

Fundacja im. Zofii Kossak od kilku lat organizuje cykl imprez artystycznych „Artystyczne Lato u Kossaków” w Górkach Wielkich. W tym roku „Świat DRUKU” jest wśród patronów medialnych Warsztatów Działań Kreatywnych, będących częścią „Artystycznego Lata”.

Jednym z głównych celów tych działań jest upamiętnienie faktu, iż w miejscu tym przebywali i tworzyli znani malarze, wśród nich przedstawiciele niepospolitego rodu Kossaków – Wojciech, Karol i Jerzy oraz spowinowacony z nimi Stanisław Ignacy Witkiewicz – Witkacy. Z kolei Zofia Kossak napisała tu większość swoich książek.
W wydarzeniach składających się na „Artystyczne Lato u Kossaków” uczestniczą czynnie setki osób, a także tysiące widzów i obserwatorów. Program jest propagowany przez lokalne, regionalne i ogólnopolskie media. Co roku trwa od czerwca do września.
Ważną częścią „Artystycznego Lata u Kossaków”, które odbywa się od 2008 r., są Warsztaty Działań Kreatywnych, w tym roku organizowane po raz trzeci, w dniach 9-15 czerwca. Warsztaty skupiają akademickie środowiska twórcze, ich celem jest konfrontacja postaw artystycznych i wymiana doświadczeń. Studenci z akademii sztuk pięknych z całej Polski przygotowują prace malarskie, graficzne i rysunkowe, których tematyka jest związana z powieściami Zofii Kossak. Warsztatom towarzyszą „Rozmowy o sztuce”, czyli spotkania otwarte, na których artyści przedstawiają swoją twórczość. W tym roku po raz drugi w ramach warsztatów odbędzie się Akademia Umiejętności, czyli małe warsztaty graficzne dla dzieci. III Warsztaty Działań Kreatywnych zakończą się wernisażem wystawy poplenerowej, prelekcją na temat Habsburgów i koncertem muzyki klasycznej w wykonaniu Escape String Quartet.
Fundacja im. Zofii Kossak prowadzi działalność kulturalną mającą na celu kontynuację ideałów, jakimi kierowała się słynna pisarka. Ważnym przejawem tej misji jest dbałość o miejsce związane z rodziną Kossaków w Górkach Wielkich – ruiny zabytkowego dworu (obecnie Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”), Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej, spichlerz z XVIII wieku oraz zabytkowy park dworski. Została powołana w 1998 roku w Górkach Wielkich koło Skoczowa.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.