Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Atrium Centrum Ploterowe na FestiwaluDruku.pl

Atrium Centrum Ploterowe na FestiwaluDruku.pl

Już wkrótce w Warszawie odbędą się targi FestiwalDruku.pl. Wśród wystawców, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu, jest również Atrium Centrum Ploterowe. Znany dystrybutor takich marek jak Mutoh, Summa, Onyx czy Shield przygotował dla zwiedzających szereg atrakcji.

Plotery EFI z serii PRO

Atrium Centrum Ploterowe w ostatnich miesiącach do swojego portfolio dołączyło kolejną markę – EFI. Dwie drukarki wielkoformatowe tego producenta – Pro 16h i Pro 24f – zimą tego roku debiutowały w Polsce. Kto nie miał jeszcze okazji zapoznać się na żywo z ich możliwościami, będzie miał na to kolejną szansę już na początku września w Warszawie.

EFI Pro 16h to hybrydowy (rolowo-stołowy) ploter LED o szerokości 165 cm i produktywności do 91 m2/h. Wyposażony w głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (grayscale) oraz podwójny kanał koloru białego, obsługuje atramenty CMYK. Ploter osiąga rozdzielczość do 1200 × 1200 dpi. Producent dołączył do niego wiele rozwiązań: listwę antystatyczną, modułowy stół, energooszczędne lampy LED, profesjonalny serwer EFI Fiery pro Server Core. Urządzenie zostało zgłoszone do targowego konkursu o Złoty Medal.

Drugi model z serii „Pro” – EFI Pro 24f – to przemysłowy flatbed o wymiarach stołu 240 × 120 cm. Nad czterostrefowym stołem z podsysem porusza się ruchoma brama z karetką wyposażoną w nowoczesne głowice. Pracują one w technologii zmiennej wielkości kropli (grayscale). Model Pro 24f to drukarka czterokolorowa z dwoma kanałami koloru białego. Dzięki funkcji „multiboard” umożliwia jednoczesny druk prac na formatkach różnej wielkości. Strefy podsysu o standardowych rozmiarach eliminują potrzebę dodatkowego maskowania. Zadruk może się odbywać od krawędzi do krawędzi na materiałach i obiektach o grubości do 5 cm. Nad całością czuwa oprogramowanie EFI Fiery proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania „Fast RIP”. Wydajność drukarki sięga 107 m2/h.

Artemis – szybkie plotery produkcyjne

Podczas FestiwaluDruku.pl na stoisku polskiego dystrybutora tych urządzeń będą stać dwie maszyny o szerokości roboczej 320 cm, pracujące w dwóch technologiach druku: solwentowej i LED-UV.

Przedstawicielem ploterów solwentowych będzie popularny w Polsce Artemis KM z serii 32xx (około dwustu instalacji w kraju), oparty na czterech lub ośmiu głowicach Konica Minolta 512i. Jego realna prędkość zadruku – w zależności od konfiguracji – sięga od 100 do 160 m2/h.

W najnowszej wersji ploterów 3208 i 3204 zainstalowano głowice 30-pikolitrowe (1080 dpi), które pozwalają na druk grafik oglądanych zarówno z daleka, jak i z bliska. Nowe głowice z symbolem „i” charakteryzują się także podwyższoną częstotliwością pracy, a co za tym idzie – szybszym drukiem w porównaniu do innych rozwiązań. Plotery z serii KM zadrukowują atramentami twardo- lub ekosolwentowymi rolę o szerokości 320 cm, jak również dwie lub trzy węższe rolki jednocześnie. Urządzenie ma dwa systemy suszące. Pierwszy to wielostrefowy stół grzewczy rozgrzewający materiał przed drukiem, w trakcie druku oraz po wydrukowaniu. Na drugi system składają się promiennik podczerwieni i listwa z wentylatorami.

Technologię LED-UV na stoisku Atrium Centrum Ploterowego będzie reprezentował Artemis Pulsar – ciężki ploter produkcyjny o szerokości 320 cm. Urządzenie jest przeznaczone do precyzyjnego zadruku w jakości fotograficznej m.in. backlitów, tkanin, softfilmów, tapet, płócien i papieru. Może ponadto drukować w trybie produkcyjnym grafikę zewnętrzną – klasyczne banery, plakaty i inne. W karetce urządzenia znajdują się głowice Konica Minolta 1024i, drukujące w rozdzielczości do 2880 dpi. W zależności od potrzeb klient może zamówić głowice z 9- lub 14-pikolitrową kroplą. Według zapewnień dostawcy Artemis Pulsar osiąga produktywność na poziomie 150 m2/h. Ploter zdążył już zdobyć uznanie branżowych ekspertów – został nagrodzony m.in. Złotym Medalem FestiwaluDruku.pl.

Przedstawiciele Atrium Centrum Ploterowego serdecznie zapraszają na swoje stoisko 12 i 13 września do warszawskiej hali EXPO XXI.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA, organizator międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo oraz European Sign Expo, rozpoczęło kampanię promującą tegoroczną odsłonę obydwu wydarzeń. Zaplanowano je na termin 31 maja – 3 czerwca 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Berlin. Tematem przewodnim kampanii jest hasło „Experience Print in Motion” (Doświadczaj druku w ruchu), które odnosi się do nieustannego rozwoju rynku druku specjalistycznego i obsługującej go technologii, która dokonuje się mimo wyzwań ostatnich dwóch lat.

Podczas 22. odsłony swojej dorocznej konferencji Connect w Las Vegas (17–21 stycznia 2022 r.) firma Electronics For Imaging zaprezentowała nowe rozwiązania ze swojego portfolio, przeznaczone do druku cyfrowego (m.in. atramentową drukarkę produkcyjną EFI Pro 30h) oraz – premierowo – produkty z rodziny Fiery.

Prężnie działająca drukarnia Hedom z Krosna o imponującej, 100-letniej tradycji, oferująca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy, zainstalowała w ostatnim czasie system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.