Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Avery Dennison inspiruje projektantów

Avery Dennison inspiruje projektantów

Firma Avery Dennison uruchomiła cyfrową platformę M_use, która powstała jako narzędzie inspiracji dla projektantów i producentów etykiet i opakowań. Obecnie skupia się na segmencie win i alkoholi, stopniowo ma być jednak rozbudowywana.

M_use (skrót od słów „materials in use”, czyli materiały w użyciu) to strona zawierająca wirtualną bibliotekę materiałów – użytkownicy mają dostęp do pełnej gamy tekstur, kolorów i możliwości zadruku, a także treści na zamówienie, opracowanych we współpracy z ekspertami branżowymi w zgodzie z obowiązującymi trendami. „M_use łączy informacje na temat wzornictwa z wiedzą o badaniach materiałowych Avery Dennison. Łatwy w użyciu interfejs pokazuje zalety stosowanych materiałów i zapewnia inspiracje producentom i kompletną gamę doświadczeń projektantom, właścicielom marek oraz drukarzom etykiet” – powiedział Angus McGuffin, główny dyrektor kreatywny w Avery Dennison.

„M_use to rodzaj cyfrowego próbnika – twórcy mogą projektować etykiety z użyciem pobranych obrazów w wysokiej rozdzielczości, co pozwala im poznać efekt pracy przy użyciu konkretnych materiałów jeszcze przed zamówieniem próbek” – dodaje Ralph Olthoff, globalny dyrektor marketingu w dziale win i alkoholi firmy Avery Dennison.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Fotopolimerowe płyty FTH Digital to nowy członek rodziny fleksograficznych form drukowych o płaskich wierzchołkach firmy Flint Group. Są to płyty wymywane rozpuszczalnikiem, opracowane z myślą o drukowaniu opakowań giętkich.

MainPad to tablety od firmy manroland Goss web systems (MGWS) służących jako wsparcie w czynnościach serwisowych i konserwacyjnych maszyn drukujących. Ich stosowanie ma zapewnić wygodę w bieżącej obsłudze maszyn i wpłynąć na skrócenie czasu ich przestojów. Pierwsze MainPady trafiły do wiedeńskiej firmy Herold Druck oraz Mayer & Söhne Druck und Mediengruppe z niemieckiego Aichach. Mają one wbudowane oprogramowanie, które umożliwia pracownikom działów utrzymania ruchu rozwiązywanie problemów z maszyną bezpośrednio przy niej, z tabletem w ręce.

W ofercie czeskiej firmy Toray Graphics pojawiły się negatywowe płyty Imprima LJ przeznaczone do drukowania techniką bezwodnego druku offsetowego. Umożliwiają one drukowanie w rozdzielczości do 175 dpi, a ich czułość to 830 nanometrów. Jest to wartość odpowiednia do produkcji etykiet, ale płyty te mają również inne zastosowania, np. zadruk płyt kompaktowych, kart lojalnościowych i materiałów niechłonnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu