Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Avery Dennison zwiększa moce produkcyjne w Europie

Avery Dennison zwiększa moce produkcyjne w Europie

Na początku października firma Avery Dennison oficjalnie otworzyła po rozbudowie swój największy europejski zakład w Rodange w Luksemburgu. Amerykański producent materiałów etykietowych zainwestował 65 mln dol., zyskując dodatkowe 12 tys. m2 (dotąd było to 65 tys. m2) i powiększając załogę o kolejnych 72 pracowników (dotąd pracowało tam ok. 500 osób. Była to jedna z największych inicjatyw operacyjnych Avery Dennison na świecie w ostatnich latach.

Rozbudowa obejmowała nowoczesny, zautomatyzowany magazyn, nową linię produkcyjną Lux3 z wielofunkcyjną powlekarką, krajarką online oraz linią do pakowania. Przeprowadzono ją tak, aby zoptymalizować zarządzanie odpadami oraz zużyciem energii i wody; ponadto przewidywana jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 700 ton rocznie dzięki zmniejszeniu zużycia energii związanego z dostawami.

„Ta inwestycja przynosi wiele korzyści dla Avery Dennison w Europie. Nie tylko zyskaliśmy bardziej elastyczną i sprawną sieć produkcyjną oraz zdolność, by lepiej zarządzać zmieniającymi się potrzebami naszych klientów, ale też zwiększyliśmy nasze możliwości aplikacji powłok. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu możemy wzmacniać jakość naszych produktów. Lokalizacja w centrum kontynentu pomoże nam z kolei realizować nasze ambicje dotyczące zrównoważonego rozwoju – m.in. poprzez zminimalizowanie emisji CO2, do czego przyczyni się ograniczenie transportu, a jednocześnie przyspieszy realizację zamówień” – powiedział Tim Presto, wiceprezes ds. łańcucha dostaw i operacji w Europie w Avery Dennison.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Trwają przygotowania do przyszłorocznej, drugiej edycji targów PCI Days 2020, które odbędą się 4 i 5 czerwca 2020 r. w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa skierowana do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie maszyny do produkcji, surowce, opakowania, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.

Prognozując trendy na 2020 r., Xerox ogłosił, że w przyszłym roku królować będzie kolor bezbarwny. Uzasadniając ten wybór, Beatriz Custode, Colour Customisation & Engineering Services w firmie Xerox, powiedział: „Może on wzmocnić kolor, rozjaśnić go, czasami może sprawić, że kolor będzie bardziej nasycony”. Technologia druku Xerox – taka jak iGen 5 Press, Iridesse Production Press i nowy PrimeLink C9065/C9070 – pozwala twórcom używać przezroczystego toneru w swoich projektach równie łatwo, jak w przypadku innych kolorów.

Rozpoczęła się rejestracja zwiedzających na 16. edycję Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw 2020 (12–14 lutego 2020 r.). Organizator wydarzenia zachęca do skorzystania ze strony internetowej, gdzie już uruchomiony został formularz rejestracji zaproszeń. Jak to działa?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu