Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Avery Dennison zwiększa moce produkcyjne w Europie

Avery Dennison zwiększa moce produkcyjne w Europie

Na początku października firma Avery Dennison oficjalnie otworzyła po rozbudowie swój największy europejski zakład w Rodange w Luksemburgu. Amerykański producent materiałów etykietowych zainwestował 65 mln dol., zyskując dodatkowe 12 tys. m2 (dotąd było to 65 tys. m2) i powiększając załogę o kolejnych 72 pracowników (dotąd pracowało tam ok. 500 osób. Była to jedna z największych inicjatyw operacyjnych Avery Dennison na świecie w ostatnich latach.

Rozbudowa obejmowała nowoczesny, zautomatyzowany magazyn, nową linię produkcyjną Lux3 z wielofunkcyjną powlekarką, krajarką online oraz linią do pakowania. Przeprowadzono ją tak, aby zoptymalizować zarządzanie odpadami oraz zużyciem energii i wody; ponadto przewidywana jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 700 ton rocznie dzięki zmniejszeniu zużycia energii związanego z dostawami.

„Ta inwestycja przynosi wiele korzyści dla Avery Dennison w Europie. Nie tylko zyskaliśmy bardziej elastyczną i sprawną sieć produkcyjną oraz zdolność, by lepiej zarządzać zmieniającymi się potrzebami naszych klientów, ale też zwiększyliśmy nasze możliwości aplikacji powłok. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu możemy wzmacniać jakość naszych produktów. Lokalizacja w centrum kontynentu pomoże nam z kolei realizować nasze ambicje dotyczące zrównoważonego rozwoju – m.in. poprzez zminimalizowanie emisji CO2, do czego przyczyni się ograniczenie transportu, a jednocześnie przyspieszy realizację zamówień” – powiedział Tim Presto, wiceprezes ds. łańcucha dostaw i operacji w Europie w Avery Dennison.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.