Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / BOBST sfinalizował akwizycję firmy Cerutti

BOBST sfinalizował akwizycję firmy Cerutti

Zakład BOBST Italia w San Giorgio Monferrato

BOBST, dostawca urządzeń do przetwarzania podłoży, druku i finishingu oraz usług dla sektora etykiet, opakowań giętkich oraz pudełek składanych i tektury falistej, poinformował, że 11 listopada br. jego włoski oddział sfinalizował zakup aktywów Officine Meccaniche Giovanni Cerutti SpA i Cerutti Packaging Equipment SpA, w tym spółki serwisowej 24/7 Cerutti Service S.r.l.

Firma BOBST Italia, mająca siedzibę w San Giorgio Monferrato (północne Włochy), specjalizuje się w rozwiązaniach do wklęsłodruku, laminacji i technologii powlekania dla branży opakowań giętkich. Przejęcie Cerutti – włoskiego producenta maszyn rotograwiurowych i przetwórczych dla sektorów opakowaniowego, publikacyjnego oraz druków specjalistycznych – jest zgodne ze strategicznym celem firmy BOBST, jakim jest dalsza konsolidacja swych technologii i rynkowej dominacji na globalnych rynkach druku wklęsłego. W ramach akwizycji BOBST zyskuje markę Cerutti wraz z prawami własności intelektualnej oraz wszystkie wartości niematerialne i prawne. Dodatkowo trzydziestu dotychczasowych pracowników Cerutti dołączy do załogi zakładu BOBST we włoskiej siedzibie koncernu w San Giorgio Monferrato.

„Firmę BOBST Italia wyróżnia zrównoważony rozwój zarówno w sensie finansowym, jaki i społecznym, dzięki czemu jest ona w stanie tworzyć w dłuższym terminie wartość dodaną. Po zakończeniu procesu akwizycji będziemy mogli zintegrować w naszej organizacji technologię Cerutti wraz z jej ekspertami, co wpłynie na rozwój naszego istniejącego know-how i możliwości. Oznacza to również, że teraz możemy zapewnić wysoki poziom serwisu i wsparcia BOBST dla maszyn Cerutti zainstalowanych na całym świecie” – skomentował Davide Garavaglia, dyrektor generalny i szef linii produktów do wklęsłodruku, próżniowych, powlekania i laminacji w BOBST Italia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Europejskie stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłosiło zwycięzców 2. edycji konkursu #LABELicious, rozpoczętej w 2019 r. Zwycięzcami rywalizacji, której finał odbył się z opóźnieniem z powodu pandemii, zostali Sabrina Bento z Portugalii i Bjarne Castelein z Belgii. Ogłoszenie nagród bezpośrednio poprzedziło rozpoczęcie kolejnej edycji konkursu, której punktem kulminacyjnym będzie ceremonia wręczenia nagród zaplanowana podczas targów Labelexpo Europe pod koniec kwietnia 2022 r.

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.