Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / COP24 w Katowicach po raz 3. z obsługą Canon

COP24 w Katowicach po raz 3. z obsługą Canon

Zakończona niedawno konferencja COP24, czyli 24. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu to największe światowe forum na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. W tym roku kolejny raz pieczę nad obsługą technologiczną, szczególnie pod kątem przetwarzania dokumentów, druku i skanowania, sprawowała firma Canon.

W trwającym blisko 2 tygodnie wydarzeniu uczestniczyło ponad 21,5 tys. gości z blisko 200 państw świata. Do ich dyspozycji przeznaczono osiem stref konferencyjnych z salami plenarnymi i konferencyjnymi, a także kilkaset innych pomieszczeń. Aby je wszystkie dostosować do sprawnej obsługi gości, Canon dostarczył oprogramowanie do zarządzania obiegiem dokumentów i około 180 urządzeń drukujących. Wśród nich było 11 wysokowydajnych urządzeń drukujące z szybkością 75–105 stron/min, 55 z nich zaś to drukarki wielofunkcyjne (MFP) imageRUNNER Advance C5560. Dodatkowo Canon odpowiadał za organizację kontroli wydruków, zapewnienie zapasów papieru (stały monitoring i optymalizacja w celu ograniczenia niepotrzebnego zużycia) oraz konserwację i serwis maszyn.

Wybór tej firmy na partnera COP24 nie był przypadkowy. Oprócz sprawnego wsparcia technicznego decydująca była filozofia przyświecająca zarówno temu wydarzeniu, jak i koncernowi, zakładająca podejmowanie wysiłków na rzecz wspólnego dobra. Canon wdrożył m.in. program EQ80, który polega na ponownym wykorzystaniu ok. 80% komponentów z wyeksploatowanych urządzeń. Tworzywa sztuczne ze zwracanych urządzeń są przetwarzane i ponownie wykorzystywane do produkcji kolejnych drukarek – tylko w ciągu ostatnich 5 lat firma odzyskała ponad 19 tys. ton tworzyw sztucznych, a kolejne 14 tys. ton zużytych elementów bezpośrednio wykorzystała do produkcji nowych urządzeń. Szkło, które pozostaje po produkcji obiektywów Canon, jest wykorzystywane do produkcji wyświetlaczy w kalkulatorach LCD. Producent prowadzi także program recyclingu kaset z tonerem, a recykling ścieków w fabryce Zhuhai pozwala zaoszczędzić 400 ton wody dziennie. W procesie projektowania nowych urządzeń firma dba o ich kompaktowość, co przekłada się także na niewielkie opakowania, wszystko razem zaś pozwala oszczędzać surowce, przestrzeń transportową i emisję CO2. Nie mniej ważna jest efektywność energetyczna urządzeń, np. urządzenia imageRUNNER Advance osiągają wiodące w swej klasie wskaźniki zużycia energii elektrycznej.

Skuteczność tych wysiłków potwierdzają nagrody i miejsca w rankingach, stawiające Canon w światowej czołówce firm mogących się pochwalić największymi wynikami w zakresie zrównoważonego rozwoju. Przykładem jest przyznane firmie już po raz czwarty z rzędu ubiegłoroczne złote wyróżnienie EcoVadis – międzynarodowej platformy wspierającej przedsiębiorstwa w ocenie ich działań pod kątem szacunku dla środowiska naturalnego i potrzeb społecznych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nadszedł czas na kolejną edycję katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, którego publikację z wielką przyjemnością anonsujemy na sierpień br. Podczas ostatnich dwóch lat wiele w branży się działo, część z Państwa firm zmieniła swe adresy, może nawet nazwy, lub portfolio swych produktów i usług. Dlatego, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, postawiliśmy przed sobą zadanie aktualizacji i wydania nowej edycji katalogu, co – mamy nadzieję – uczynimy wspólnie.
Mamy nadzieję, że przedstawiona poniżej oferta pozwoli wszystkim z Państwa wybrać najlepszą formę prezentacji na łamach tego wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i prosimy o przesyłanie materiałów do katalogu najpóźniej do 12 lipca 2019 r.

Przed nami tygodnie pełne słońca i wakacyjnych atrakcji, zaczynamy więc prace nad lipcowo-sierpniowym numerem „Świata DRUKU”. Większą część tego wydania poświęcimy cyfrowemu drukowi mało- i wielkoformatowemu, drukowi na tekstyliach oraz rynkowi upominków reklamowych. Tematyka ta jest spójna z zakresem FestiwaluDruku i FestiwaluMarketingu.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI, i na których jak zawsze będziemy obecni z naszym magazynem.

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu