Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Cele Metsä Board w perspektywie dziesięciu lat

Cele Metsä Board w perspektywie dziesięciu lat

Spółka Metsä Board opublikowała swoje cele zrównoważonego rozwoju do roku 2030. Jednym z nich jest całkowita eliminacja do tego czasu stosowania paliw kopalnych i uzyskanie zerowej emisji pochodzącego z nich CO2. Cel ten obejmuje zarówno emisje pochodzące z własnej produkcji energii, jak i energii kupowanej. Obecnie 82 proc. energii zużywanej w zakładach Metsä Board nie pochodzi z paliw kopalnych.

Ponadto Metsä Board zamierza zmniejszyć o 30 proc. zużycie wody na tonę produktu i poprawić do roku 2030 efektywność energetyczną o co najmniej 10 proc. w porównaniu z poziomem z 2018 r. To również odegra istotną rolę w osiągnięciu celu, jakim są zakłady nie korzystające z paliw kopalnych. Głównym surowcem używanym przez Metsä Board do produkcji tektury jest odnawialne i w pełni identyfikowalne drewno pozyskiwane z lasów Europy Północnej, które są zarządzane w sposób zrównoważony. Celem Metsä Board jest osiągnięcie do 2030 r. co najmniej 90 proc. udziału drewna certyfikowanego w wykorzystywanych surowcach drzewnych. W 2018 r. certyfikowane było 79 proc. surowców drzewnych spółki. Metsä Board jest częścią Metsä Group, której działalność już obecnie powoduje wiązanie dużej ilości dwutlenku węgla, ponieważ w jej wyniku więcej dwutlenku jest pochłaniane niż emitowane.

„Nowe cele potwierdzają nasze zaangażowanie w łagodzenie zmian klimatycznych i poparcie dla realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Oczywiście wymaga to inwestycji. Niedawno ogłoszony plan modernizacji celulozowni Metsä Board w Husum będzie ważnym krokiem w kierunku celu, jakim jest produkcja w 100 procentach wolna od stosowania paliw kopalnych” – powiedział Mika Joukio, CEO Metsä Board.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu