Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Cele Metsä Board w perspektywie dziesięciu lat

Cele Metsä Board w perspektywie dziesięciu lat

Spółka Metsä Board opublikowała swoje cele zrównoważonego rozwoju do roku 2030. Jednym z nich jest całkowita eliminacja do tego czasu stosowania paliw kopalnych i uzyskanie zerowej emisji pochodzącego z nich CO2. Cel ten obejmuje zarówno emisje pochodzące z własnej produkcji energii, jak i energii kupowanej. Obecnie 82 proc. energii zużywanej w zakładach Metsä Board nie pochodzi z paliw kopalnych.

Ponadto Metsä Board zamierza zmniejszyć o 30 proc. zużycie wody na tonę produktu i poprawić do roku 2030 efektywność energetyczną o co najmniej 10 proc. w porównaniu z poziomem z 2018 r. To również odegra istotną rolę w osiągnięciu celu, jakim są zakłady nie korzystające z paliw kopalnych. Głównym surowcem używanym przez Metsä Board do produkcji tektury jest odnawialne i w pełni identyfikowalne drewno pozyskiwane z lasów Europy Północnej, które są zarządzane w sposób zrównoważony. Celem Metsä Board jest osiągnięcie do 2030 r. co najmniej 90 proc. udziału drewna certyfikowanego w wykorzystywanych surowcach drzewnych. W 2018 r. certyfikowane było 79 proc. surowców drzewnych spółki. Metsä Board jest częścią Metsä Group, której działalność już obecnie powoduje wiązanie dużej ilości dwutlenku węgla, ponieważ w jej wyniku więcej dwutlenku jest pochłaniane niż emitowane.

„Nowe cele potwierdzają nasze zaangażowanie w łagodzenie zmian klimatycznych i poparcie dla realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Oczywiście wymaga to inwestycji. Niedawno ogłoszony plan modernizacji celulozowni Metsä Board w Husum będzie ważnym krokiem w kierunku celu, jakim jest produkcja w 100 procentach wolna od stosowania paliw kopalnych” – powiedział Mika Joukio, CEO Metsä Board.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu