Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Coraz bliżej 5. Warszawskie Targi Książki

Coraz bliżej 5. Warszawskie Targi Książki

Po ubiegłorocznym sukcesie z udziałem ponad 60 tysięcy zwiedzających Warszawskie Targi Książki organizowane w dniach 22–25 maja na Stadionie Narodowym mają w tym roku jeszcze ciekawszą ofertę programową i wystawienniczą. Biją wszelkie dotychczasowe rekordy: swoją ofertę zaprezentuje blisko 700 wystawców z Polski i 23 innych krajów. Na czytelników czekać będą tysiące nowości i bestsellerów w korzystnych cenach. Imprezie towarzyszą 8. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA.

Czwartek i piątek tradycyjnie należeć będzie do profesjonalistów i młodych czytelników. Sobota i niedziela – do wszystkich. W weekend odbędą spotkania autorskie i inne wydarzenia literackie oraz artystyczne. Dla uczestników targów dostępna będzie łatwa w obsłudze aplikacja do pobrania na telefon komórkowy. Pozwoli sprawdzić aktualny program wydarzeń, harmonogram spotkań z autorami, listę wystawców czy plan targów (do pobrania ze sklepu App Store i Google Play).
Organizatorem Warszawskich Targów Książki jest spółka „Targi Książki”, nowatorski projekt porozumienia wydawców i Murator EXPO, ukierunkowany na profesjonalną i efektywną współpracę rynku wydawniczego z branżą targową. Spółka istnieje od 9 marca 2010 roku.
Warszawskie Targi Książki oferują dzieciom i młodzieży bogaty program zajęć pobudzających zainteresowanie czytaniem, m.in. warszawską odsłonę Festiwalu Literatury Dziecięcej i weekendową imprezę pod nazwą Piknik Rodzinny. W czwartek i piątek wiele atrakcyjnych pozycji programowych czeka na zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej.
W zabawie kostiumowej Cosplay inspirować będą postaci z francuskiego komiksu „Asterix i Obelix” oraz Kaczor Donald i Przyjaciele. Dla autorów najlepszych przebrań przewidziane są atrakcyjne nagrody. W niedzielę w ramach Festiwalu Literatury Dziecięcej planowany jest Zlot fanów Pippi. We współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, w specjalnym kinowym namiocie, prezentowane będą adaptacje filmowe z zasobów Filmoteki Szkolnej PISF.
Piątek będzie poświęcony książce akademickiej i naukowej. Tego dnia planowany jest, pod patronatem Polskiej Akademii Nauk, cykl wykładów z udziałem najznakomitszych autorytetów PAN, cenionych popularyzatorów nauki.
Podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa będzie można spotkać autorów z Polski i zagranicy, a w strefie autografów otrzymać graficzny upominek od kilkudziesięciu autorów najbardziej poszukiwanych komiksów dla dorosłych, dzieci i młodzieży.
Na „konkursową” część programu Warszawskich Targów Książki składa się ponad 20 przedsięwzięć. Sobota jest już tradycyjnie dniem spotkań autorskich z finalistami (autorami i tłumaczami) Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.
targi-ksiazki.waw.pl

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.