Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Członkowie sojuszu PrintCity zadowoleni z udziału w targach Packaging Innovations

Członkowie sojuszu PrintCity zadowoleni z udziału w targach Packaging Innovations

Członkowie PrintCity Alliance odnotowali dużą liczbą gości na wspólnym stoisku podczas targów Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 24–25 września br. Jak podkreślają, również seminarium na temat ekologicznych opakowań premium zostało bardzo dobrze przyjęte i zaowocowało wieloma interesującymi dyskusjami. Relację z wydarzenia znajdą Państwo w listopadowym numerze "Świata DRUKU".

PrintCity to strategiczny alians, który poprzez łączenie kompetencji obejmuje swoim działaniem cały łańcuch wartości w branży drukarskiej i opakowań, a także promuje i wspiera wartość druku i opakowań. Członkami wspólnego stoiska były firmy: Graficus / Epple Druckfarben (farby offsetowe & lakiery), KAMA (maszyny sztancujące, tłoczące i klejące), PC Print / Leonhard Kurz ( folie termotransferowe, transferowane na zimno oraz do zadruków cyfrowych, hologramy), Metsä Board (tektura opakowaniowa, biały Kraftliner, karton Foodservice), Merck (pigmenty efektowe), Weilburger Graphics (lakiery do uszlachetniania, kleje i wodne farby fleksograficzne), Zeller+Gmelin (farby i lakiery UV).

Po miesiącach lockdownu w całej Europie warszawskie targi Packaging Innovations były jednymi z pierwszych, i – jak się okazało – nielicznych, które otworzyły swe drzwi dla gości. Zwiedzający dopisali, wielu chętnie skorzystało z okazji, by osobiście porozmawiać z wystawcami. Także członkowie PrintCity Alliance podkreślają, że nawiązali wiele nowych kontaktów, podtrzymali starsze, a ich oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem – nie tylko gości odwiedzających stoiska, ale też licznego audytorium strefy workShops. Przedstawiciele firm wchodzących w skład sojuszu poprowadzili interesujące prezentacje dotyczące produktów i koncepcji wysokiej jakości opakowań kartonowych, odpowiadających wymaganiom zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, takich jak nadające się do recyklingu podłoża, farby i lakiery, powłoki barierowe, opakowania monomateriałowe, opakowania artykułów spożywczych, technologie produkcji LED UV i neutralne dla klimatu. Po zakończeniu seminarium nawiązujące do tych wystąpień dyskusje były kontynuowane na stoiskach.

„Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tak dużą liczbą słuchaczy podczas naszej prezentacji na seminarium. Po nim wiele osób odwiedziło nas na stoisku, by dopytać, jak drukować opakowania, które są innowacyjne i ekonomiczne, a jednocześnie ekologiczne. To była wielka przyjemność spotkać naszych klientów i partnerów w tak wyjątkowych i trudnych czasach. Mam nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy” – podsumowuje Beata Biesiadecka z firmy Zeller+Gmelin. W podobnym tonie wypowiada się Marcin Suchocki z firmy PC Print (Kurz): „Jak co roku targi Packaging Innovations okazały się dobrym miejscem do wymiany wiedzy i doświadczeń z klientami. Zauważyliśmy również duże zainteresowanie naszymi rozwiązaniami, które prezentowaliśmy na seminariach organizowanych podczas targów. W tym roku rozmawialiśmy o bardzo ważnym trendzie w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obszar ten wzbudził wiele pytań po zakończeniu seminarium”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.