Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / DIC przejmie działalność BASF w zakresie pigmentów

DIC przejmie działalność BASF w zakresie pigmentów

Korporacja DIC, będąca międzynarodowym producentem pigmentów wykorzystywanych w produkcji wyświetlaczy elektronicznych, kosmetyków, powłok, tworzyw sztucznych, farb i zastosowań specjalistycznych, podpisała ostateczną umowę dotyczącą przejęcia globalnego działu pigmentów BASF, znanego jako BASF Colors & Effects (BCE). Transakcja rozszerzy gamę produktów dostępnych w ofercie DIC i pozwoli jej osiągnąć pozycję czołowego dostawcy pigmentów, oferującego klientom jeszcze szerszy zakres wszechstronnych rozwiązań.

Jak oceniają przedstawiciele obu podmiotów, klienci skorzystają na tym połączeniu uzupełniającego się know-how i najlepszych praktyk, które zostaną wykorzystane w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla rynku. DIC i BCE, z ponad 30 fabrykami na całym świecie, są w stanie zaoferować szerokie portfolio pigmentów, w tym pigmenty nieorganiczne i organiczne, specjalistyczne barwniki oraz preparacje pigmentowe.

W najbliższej przyszłości firmy nie przewidują zmian w dotychczasowej strukturze obsługi klientów. Specjalny wewnątrzfirmowy zespół będzie pomagał klientom i pracownikom w płynnym przejściu do nowych struktur aż do zakończenia transakcji, które ma nastąpić w czwartym kwartale 2020 r.

„Przejęcie BCE łączy uzupełniające się zasoby i wiedzę dwóch uznanych liderów w dziedzinie innowacji, zarządzania produktami, regulacji, wsparcia technicznego oraz produkcji. Portfolio pigmentów BASF stanowi ważny, strategiczny dodatek, który pozwoli nam szybciej osiągnąć stawiane cele. Umożliwi nam rozszerzenie naszej oferty jako jednego z czołowych dostawców pigmentów w skali globalnej oraz zapewni naszym klientom dostęp do jeszcze wszechstronniejszych rozwiązań” – powiedział Kaoru Ino, prezes i dyrektor generalny DIC.

Myron Petruch, dyrektor wykonawczy DIC i prezes oraz CEO Sun Chemical, spółki-córki DIC, dodał: „Jako wieloletni partner biznesowy BASF cenimy sobie wiedzę i zaangażowanie jego pracowników w branży pigmentów. Ten krok wzmacnia naszą pozycję w Europie i podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie rozwiązań dopasowanych pod kątem zaspokajania potrzeb klientów. Pomoże nam on również w skuteczniejszym konkurowaniu na globalnych rynkach”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Lutowe wydanie „Świata DRUKU”, nad którym właśnie zaczynamy pracę, zapowiada się bardzo ciekawie. Przygotowujemy je z myślą o organizowanej przez nas w ramach Akademii Wiedzy 3. edycji konferencji Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, która odbędzie się 3 marca br. w Nadarzynie. Z tym wydaniem pojawimy się także na targach Warsaw Pack (Nadarzyn, 03–05.03) oraz Film Video Foto (Łódź, 02–04.04 br.).
O czym będziemy pisać?

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw (Nadarzyn,12–14 lutego br.) firma Sun Chemical – na wspólnym stoisku wraz z dystrybutorami swoich rozwiązań prezentować będzie produkty ze swojej bogatej oferty. Wśród nich dominować będą te przeznaczone do druku cyfrowego oraz sitodruku. Wraz z nią na stoisku będą towarzyszące jej od lat firmy E-Ploter i Zinart, do których w tegorocznej edycji dołączy również kolejny dystrybutor Sun Chemical – firma AM Trade.

Stoisko firmy DKS podczas targów RemaDays Warsaw 2020 (Nadarzyn, 12–14 lutego br.) będzie się wyróżniać „kosmiczną” scenerią, przygotowaną wspólnie z Konica Minolta Business Solutions Polska. Goście odwiedzający tę ekspozycję zostaną „zabrani w podróż”, która będzie nawiązywała do historii i ewolucji druku, stąd hasło przewodnie obecności na tej imprezie: „Print Evolution Journey”. Najważniejszymi bohaterami stoiska będą dwie nowe, przemysłowe maszyny Konica Minolta: pokazywane po raz pierwszy w Polsce hybrydowe, wielkoformatowe urządzenie AccurioWide 200 oraz niedawno włączona do oferty firmy maszyna do lakierowania 3D – MGI Jetvarnish 3D.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.