Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / DIC przejmie działalność BASF w zakresie pigmentów

DIC przejmie działalność BASF w zakresie pigmentów

Korporacja DIC, będąca międzynarodowym producentem pigmentów wykorzystywanych w produkcji wyświetlaczy elektronicznych, kosmetyków, powłok, tworzyw sztucznych, farb i zastosowań specjalistycznych, podpisała ostateczną umowę dotyczącą przejęcia globalnego działu pigmentów BASF, znanego jako BASF Colors & Effects (BCE). Transakcja rozszerzy gamę produktów dostępnych w ofercie DIC i pozwoli jej osiągnąć pozycję czołowego dostawcy pigmentów, oferującego klientom jeszcze szerszy zakres wszechstronnych rozwiązań.

Jak oceniają przedstawiciele obu podmiotów, klienci skorzystają na tym połączeniu uzupełniającego się know-how i najlepszych praktyk, które zostaną wykorzystane w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla rynku. DIC i BCE, z ponad 30 fabrykami na całym świecie, są w stanie zaoferować szerokie portfolio pigmentów, w tym pigmenty nieorganiczne i organiczne, specjalistyczne barwniki oraz preparacje pigmentowe.

W najbliższej przyszłości firmy nie przewidują zmian w dotychczasowej strukturze obsługi klientów. Specjalny wewnątrzfirmowy zespół będzie pomagał klientom i pracownikom w płynnym przejściu do nowych struktur aż do zakończenia transakcji, które ma nastąpić w czwartym kwartale 2020 r.

„Przejęcie BCE łączy uzupełniające się zasoby i wiedzę dwóch uznanych liderów w dziedzinie innowacji, zarządzania produktami, regulacji, wsparcia technicznego oraz produkcji. Portfolio pigmentów BASF stanowi ważny, strategiczny dodatek, który pozwoli nam szybciej osiągnąć stawiane cele. Umożliwi nam rozszerzenie naszej oferty jako jednego z czołowych dostawców pigmentów w skali globalnej oraz zapewni naszym klientom dostęp do jeszcze wszechstronniejszych rozwiązań” – powiedział Kaoru Ino, prezes i dyrektor generalny DIC.

Myron Petruch, dyrektor wykonawczy DIC i prezes oraz CEO Sun Chemical, spółki-córki DIC, dodał: „Jako wieloletni partner biznesowy BASF cenimy sobie wiedzę i zaangażowanie jego pracowników w branży pigmentów. Ten krok wzmacnia naszą pozycję w Europie i podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie rozwiązań dopasowanych pod kątem zaspokajania potrzeb klientów. Pomoże nam on również w skuteczniejszym konkurowaniu na globalnych rynkach”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już dziś w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) startują targi FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr C11 (hala III) oraz po ekspresową dawkę wiedzy na temat zarządzania barwą podczas dwudniowych, już 6. warsztatów z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”, które tradycyjnie poprowadzą eksperci w dziedzinie Color Managementu.
Myśląc o jesiennych spotkaniach z naszymi Czytelnikami, pragniemy przypomnieć, że tylko do 30 września br. gwarantowane są pokoje w hotelu Czarny Potok, gdzie odbędzie się 14. edycja konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” (Krynica-Zdrój, 24–25 października 2019 r.).

Jako firma innowacyjna czujemy się zobligowani do zaskakiwania zarówno klientów obecnych, jak i przyszłych, dlatego podczas Labelexpo Europe na stoisku FLEXcon (hala 4, B58) zaprezentujemy nowe rozwiązania. Będziemy prezentować znaną już Państwu linię produktową THERMLfilm Advantage, przeznaczoną do najczęściej używanych procesów drukowania (cyfrowy, konwencjonalny, TTR). Pokażemy też możliwości serii THERMLfilm Chemgard i Chemgard II, jak również lane winyle, czarne poliestry. Będzie możliwość przetestowania klejów silikonowych oraz naszych nowych klejów akrylowych i akrylowo-kauczukowych. Na stoisku znajdzie się również nasze nowe, wprowadzone na rynek wiosną tego roku rozwiązania – ultracienka (12µ), niewidoczna i odporna na plastyfikator folia do laminowania – FLEXcon® THINlam.

Targi TAROPAK. Najważniejsze Targi Opakowań w Polsce. Setki wystawców, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone w przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
NOWOŚĆ! Konferencja i strefa e-commerce, której partnerem głównym zostało Allegro. 3 dni spotkań z wspaniałymi prelegentami. Pierwszy dzień wydarzenia (30.09) poświęcony zostanie opakowaniom w e-commerce, drugi (01.10) – logistyce i magazynowaniu, zaś trzeci (02.10) – zagadnieniom z zakresu marketingu i sprzedaży.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu