Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / DS Smith wprowadza zasady projektowania w obiegu zamkniętym

DS Smith wprowadza zasady projektowania w obiegu zamkniętym

Dostawca zrównoważonych opakowań, DS Smith, poinformował o wprowadzeniu zasad projektowania w obiegu zamkniętym. Spójne normy mają na celu wyeliminowanie zamieszania związanego z recyklingiem odpadów opakowaniowych – z badań wynika, że z powodu wątpliwości związanych z niejasnymi zasadami recyklingu na wysypiska trafia 1,5 mln ton śmieci, które mogłyby zostać ponownie przetworzone.

Zasady projektowania w obiegu zamkniętym zostały opracowane we współpracy z ekspertami z Fundacji Ellen MacArthur i zostały stworzone po to, aby wspierać firmy w projektowaniu opakowań swoich produktów z uwzględnieniem możliwości ponownego użycia i recyklingu. Ich wprowadzenie zbiega się z wynikami badań, zgodnie z którymi Polacy przyznają się do wyrzucania do ogólnych odpadów 34% materiałów nadających się do recyklingu. W rzeczywistości 69% respondentów stwierdziło, że nie jest jasne, które rodzaje opakowań mogą, a które nie mogą być poddane recyklingowi. Ogółem 54% Polaków wskazało na niewystarczające informacje o zasadach recyklingu podane na opakowaniach jako powód, dla którego nie byli pewni, czy dany rodzaj opakowania może być poddany recyklingowi, czy też nie. Dalsze wyniki badań wykazały, że prawie 19% Polaków uważa plastik za produkt, który wprowadza najwięcej zamieszania przy recyklingu, przy czym prawie 45% twierdzi, że opakowania i produkty, które można łatwiej poddać recyklingowi, pomogłyby zwiększyć poziom recyklingu, a 55% uważa, że bardziej przejrzyste oznakowanie produktów również pomogłoby zwiększyć wskaźniki recyklingu.

„Niezaprzeczalne jest, że społeczeństwa chcą pomagać w walce z kryzysem klimatycznym. Nadal jednak wiele opakowań nie nadaje się do recyklingu, a ludzie są zdezorientowani, nie wiedząc, do jakiego pojemnika ma trafić dane opakowanie. Proponujemy nasze zasady projektowania w obiegu zamkniętym, aby pomóc firmom rozwijać się w taki sposób, by mogły sprostać potrzebom społeczeństwa. Wprowadzając ten zestaw norm, możemy projektować opakowania nadające się do recyklingu, minimalizując jednocześnie ilość odpadów i zanieczyszczeń. Pozwoli to również producentom tworzyć opakowania dostosowane do potrzeb gospodarki o obiegu zamkniętym i ułatwi oznaczanie opakowań, aby pomóc konsumentom w efektywniejszym segregowaniu śmieci” – skomentował Paweł Mazanka, kierownik działu innowacji i rozwoju produktu w DS Smith.

Wśród pięciu zasad projektowania w obiegu zamkniętym jest mowa o: ochronie marek i produktów (projektanci muszą zawsze dbać o to, aby opakowanie skutecznie chroniło produkt, dla którego zostało zaprojektowane; produkty uszkodzone z powodu złego opakowania mają wpływ na gospodarkę i środowisko naturalne), zużywaniu nie więcej materiałów, niż jest to konieczne (zoptymalizowane wykorzystanie materiałów opakowaniowych oszczędza zasoby i zmniejsza ilość odpadów), projektowaniu pod kątem wydajności cyklu dostaw (projektanci pomagają zwiększyć wydajność dzięki zmianie ułożenia produktów w kartonach tak, by można było efektywniej wykorzystywać przestrzeń w pojazdach dostawczych), utrzymywaniu materiałów opakowaniowych w użyciu (eliminowanie odpadów przez utrzymywanie produktów opakowaniowych w użyciu tak długo, jak to możliwe; recykling w pętli zamkniętej może zostać przeprowadzony dla klientów w ciągu 14 dni dzięki wykorzystaniu zużytych odpadów opakowaniowych do wytworzenia nowych produktów) oraz znajdowaniu lepszego sposobu (dopingowanie projektantów do kwestionowania status quo i wspierania klientów w przechodzeniu na model gospodarki o obiegu zamkniętym).

Aby wesprzeć wprowadzenie Zasad projektowania w obiegu zamkniętym, DS Smith organizuje 27 maja wirtualne warsztaty. Więcej informacji oraz formularz rejestracji dostępne TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.