Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Do PZWLP przystąpiła kolejna firma

Do PZWLP przystąpiła kolejna firma

W połowie lutego do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów dołączyła firma Rentis, czyli polska sieciowa wypożyczalnia samochodów. Dzięki temu organizacja skupia już 8 najważniejszych na krajowym rynku polskich i międzynarodowych firm Rent a Car. Do PZWLP należą obecnie łącznie 22 firmy, a liczba członków organizacji powiększyła się w ostatnich 12 miesiącach o 6 firm, a więc blisko 40%.

Dynamiczny rozwój Związku jest wynikiem zwiększania w organizacji reprezentacji wypożyczalni samochodów oraz utworzenia z myślą o nich odrębnej struktury organizacyjnej – Grupy Firm Rent a Car.
Nowa firma członkowska w PZWLP, czyli Rentis, to sieciowa wypożyczalnia samochodów, istniejąca na rynku od 2005 roku. Rentis posiada 60 oddziałów w całej Polsce, dodatkowo także w Czechach i na Litwie. Firma dysponowała na koniec 2015 roku flotą liczącą blisko 900 samochodów, złożoną z aut przede wszystkim marek takich jak Toyota, BMW, Lexus, Skoda czy Volkswagen. W przeszłości działała na rynku polskim pod marką Global Rent a Car. Firma Rentis jest zorganizowana na zasadach spółki akcyjnej, dysponuje w 100% polskim kapitałem.
Rentis jest szóstą z kolei firmą Rent a Car, która w okresie ostatnich 12 miesięcy dołączyła do PZWLP.
„Dynamiczny rozwój naszej organizacji jest efektem realizacji jednego
z najważniejszych obecnie celów, czyli zapewnienia w ramach PZWLP, postrzeganego do niedawna głównie przez pryzmat branży wynajmu długoterminowego aut (CFM), skutecznej reprezentacji także branży Rent a Car” – mówi Radosław Lesiak, Członek Zarządu PZWLP, Wiceprezes, Country Manager, Avis Polska. „W ostatnim roku do PZWLP przystąpiła większość największych i najważniejszych sieciowych wypożyczalni samochodów funkcjonujących na krajowym rynku, zarówno międzynarodowych, jak
i polskich. Pozwoliło to stworzyć w ramach Związku odrębną strukturę organizacyjną – Grupę Firm Rent a Car, w skład której wchodzą wypożyczalnie samochodów skupione w PZWLP”.
PZWLP skupia obecnie 22 firmy, wśród których znajdują się najważniejsi gracze rynku wynajmu długoterminowego samochodów (CFM) oraz Rent a Car w Polsce. W wyniku bardzo szybkiego rozwoju organizacji oraz wysokiej dynamiki wzrostu polskiej branży CFM, która
w ubiegłym roku sięgnęła aż 16,6% r/r, sukcesywnie rośnie znaczenie PZWLP dla kondycji nie tylko krajowego rynku flotowego, ale całej branży motoryzacyjnej. W 2015 roku firmy należące do organizacji zakupiły na potrzeby oferowanych swoim klientom usług wynajmu długoterminowego, Rent a Car, a także klasycznego leasingu finansowego lub operacyjnego pojazdów (wyłącznie zewnętrzne finansowanie, bez obsługi floty), łącznie ponad 73,5 tys. nowych samochodów osobowych. Liczba ta była o 15% większa, niż rok wcześniej. W zeszłym roku już co trzecie (32%) nowe auto osobowe sprzedane w polskich salonach do klienta komercyjnego (do firm), zostało zakupione przez członków PZWLP.

Fot. adamr, FreeDigitalPhotos.net

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas sesji online przedstawiciele belgijskiego producenta zaprezentowali ofertę uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Webinaria poprzedziła – przeprowadzona również w trybie online – konferencja prasowa, podczas której zaanonsowano poszczególne premiery rynkowe oraz udoskonalone wersje rozwiązań software’owych i sprzętowych. Wirtualny projekt nosił nazwę Studio 4D48 – taki miał być numer stoiska firmy na targach drupa 2020.

Od czterech lat firma Poligrāfijas grupa Mūkusala z powodzeniem korzysta z narzędzia firmy Fujifilm do składania zleceń i korekty ekranowej online. Jak podkreśla, jego zalety są szczególnie widoczne w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią.

Birografika MB, serbska firma zajmująca się produkcją etykiet, w ostatnim czasie zakupiła i zainstalowała swoją pierwszą maszynę fleksograficzną niderlandzkiej marki MPS – ośmiokolorowy model EFS 430, który oferuje druk na różnego rodzaju podłożach. Umowa została podpisana podczas targów Labelexpo 2019 (podczas których firma MPS sprzedała 12 maszyn).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.