Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Do PZWLP przystąpiła kolejna firma

Do PZWLP przystąpiła kolejna firma

W połowie lutego do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów dołączyła firma Rentis, czyli polska sieciowa wypożyczalnia samochodów. Dzięki temu organizacja skupia już 8 najważniejszych na krajowym rynku polskich i międzynarodowych firm Rent a Car. Do PZWLP należą obecnie łącznie 22 firmy, a liczba członków organizacji powiększyła się w ostatnich 12 miesiącach o 6 firm, a więc blisko 40%.

Dynamiczny rozwój Związku jest wynikiem zwiększania w organizacji reprezentacji wypożyczalni samochodów oraz utworzenia z myślą o nich odrębnej struktury organizacyjnej – Grupy Firm Rent a Car.
Nowa firma członkowska w PZWLP, czyli Rentis, to sieciowa wypożyczalnia samochodów, istniejąca na rynku od 2005 roku. Rentis posiada 60 oddziałów w całej Polsce, dodatkowo także w Czechach i na Litwie. Firma dysponowała na koniec 2015 roku flotą liczącą blisko 900 samochodów, złożoną z aut przede wszystkim marek takich jak Toyota, BMW, Lexus, Skoda czy Volkswagen. W przeszłości działała na rynku polskim pod marką Global Rent a Car. Firma Rentis jest zorganizowana na zasadach spółki akcyjnej, dysponuje w 100% polskim kapitałem.
Rentis jest szóstą z kolei firmą Rent a Car, która w okresie ostatnich 12 miesięcy dołączyła do PZWLP.
„Dynamiczny rozwój naszej organizacji jest efektem realizacji jednego
z najważniejszych obecnie celów, czyli zapewnienia w ramach PZWLP, postrzeganego do niedawna głównie przez pryzmat branży wynajmu długoterminowego aut (CFM), skutecznej reprezentacji także branży Rent a Car” – mówi Radosław Lesiak, Członek Zarządu PZWLP, Wiceprezes, Country Manager, Avis Polska. „W ostatnim roku do PZWLP przystąpiła większość największych i najważniejszych sieciowych wypożyczalni samochodów funkcjonujących na krajowym rynku, zarówno międzynarodowych, jak
i polskich. Pozwoliło to stworzyć w ramach Związku odrębną strukturę organizacyjną – Grupę Firm Rent a Car, w skład której wchodzą wypożyczalnie samochodów skupione w PZWLP”.
PZWLP skupia obecnie 22 firmy, wśród których znajdują się najważniejsi gracze rynku wynajmu długoterminowego samochodów (CFM) oraz Rent a Car w Polsce. W wyniku bardzo szybkiego rozwoju organizacji oraz wysokiej dynamiki wzrostu polskiej branży CFM, która
w ubiegłym roku sięgnęła aż 16,6% r/r, sukcesywnie rośnie znaczenie PZWLP dla kondycji nie tylko krajowego rynku flotowego, ale całej branży motoryzacyjnej. W 2015 roku firmy należące do organizacji zakupiły na potrzeby oferowanych swoim klientom usług wynajmu długoterminowego, Rent a Car, a także klasycznego leasingu finansowego lub operacyjnego pojazdów (wyłącznie zewnętrzne finansowanie, bez obsługi floty), łącznie ponad 73,5 tys. nowych samochodów osobowych. Liczba ta była o 15% większa, niż rok wcześniej. W zeszłym roku już co trzecie (32%) nowe auto osobowe sprzedane w polskich salonach do klienta komercyjnego (do firm), zostało zakupione przez członków PZWLP.

Fot. adamr, FreeDigitalPhotos.net

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Firma Highcon ogłosiła, że po udanym wprowadzeniu spółki na giełdę w Tel Awiwie, w wyniku której zgromadziła 45 mln dolarów, dokonano kilku zmian personalnych mających na celu wzmocnienie kadry zarządzającej. Nowym prezesem zarządu Highcon został Alon Bar-Shany, mający 25-letnie doświadczenie w branży poligraficznej, w ostatnim czasie pełniący funkcję dyrektora generalnego HP Indigo. Zmiana nastąpiła także na stanowisku wiceprezesa ds. marketingu – został nim Simon Lewis, który również przeszedł z HP Indigo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.