Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Droga ku przyszłości wolnej od paliw kopalnych

Droga ku przyszłości wolnej od paliw kopalnych

Prace modernizacyjne w zakładzie Metsä Board w Husum

Trwa modernizacja celulozowni Metsä Board w Husum, której jednym z najważniejszych elementów jest budowa nowoczesnego kotła sodowego i turbiny. Projekt ten ma znacząco przyczynić się do osiągnięcia celu, jakim jest 100-proc. uwolnienie się do 2030 r. od paliw kopalnych we wszystkich zakładach produkcyjnych firmy; dotyczy to również surowców.

Nowy kocioł sodowy o dużej mocy ma już pełną wysokość 73 m. Dyrektor projektu, Kimmo Kangas, powiedział: „Projekt osiągnął już półmetek. Stalowa konstrukcja nowego kotła sodowego jest gotowa i rozpoczęto montaż części ciśnieniowej. Modernizacja wyparki zakończy się w październiku 2021 r., budynek turbiny będzie gotowy jesienią, a instalacja turbiny rozpocznie się w listopadzie. Planujemy, że wszystkie nowe obszary technologiczne będą gotowe do uruchomienia w pierwszej połowie 2022 r.”.

Nowoczesny kocioł sodowy zastąpi dwa dotychczas używane kotły i zapewni wyższą wydajność i sprawność, umożliwiając zakładowi zwiększenie produkcji energii przyjaznej dla środowiska. Kolejnym skutkiem będzie zwiększenie niezawodności instalacji produkcyjnych i skrócenie postoju rocznego. Nowa turbina zastąpi trzy istniejące turbiny, a samowystarczalność zintegrowanego zakładu wzrośnie z około 50% do ponad 80%, przy czym energia elektryczna będzie w całości pochodzić z odnawialnej biomasy.

„Modernizacja tej celulozowni to znaczący krok w kierunku realizacji celu, jakim są celulozownie w 100% wolne od paliw kopalnych – powiedział Olov Winblad von Walter, VP, Husum Board and Pulp Mill. – Wykorzystując nowoczesne rozwiązania techniczne możemy poprawić efektywność energetyczną i ekologiczną we wszystkich istotnych dziedzinach. Inwestycja ta jeszcze lepiej przygotowuje zakład w Husum do odgrywania roli wydajnej i zrównoważonej platformy, która wspiera długofalowy rozwój produkcji tektury na najwyższym światowym poziomie”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.