Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Droższe płyty aluminiowe do druku offsetowego

Droższe płyty aluminiowe do druku offsetowego

Firma Fujifilm zapowiedziała wprowadzenie dwucyfrowej podwyżki cen płyt aluminiowych do druku offsetowego, która zacznie obowiązywać od 1 czerwca 2022 r. Tak znaczna korekta wynika z silnie odczuwanej na przestrzeni ostatnich miesięcy zmiany cen zakupu surowego aluminium oraz z rosnących kosztów energii i kosztów związanych z logistyką łańcuchem dostaw wszystkich surowców niezbędnych do produkcji płyt.

Choć firma Fujifilm zapewnia, że stara się amortyzować ponoszone wydatki i odpowiednio nimi zarządzać, wprowadzając wiele zmian w metodach pracy mających na celu zwiększenie sprawności operacyjnej i zminimalizowanie wpływu rosnących kosztów na klientów, jednak pomimo podejmowanych działań kolejna korekta cen płyt aluminiowych do druku offsetowego okazała się nieunikniona.

„Nadal obserwujemy na świecie bezprecedensowe podwyżki kosztów, szczególnie logistyki, energii i surowców. Pomimo amortyzowania wielu z nich, nie mamy innego wyjścia, jak podwyższyć cenę bazową naszych aluminiowych płyt drukowych, aby móc zachować rentowność firmy. Zdajemy sobie sprawę, że przeniesienie tych podwyżek na naszych klientów stanowi dla nich duże wyzwanie, ale bez tego działalność stanie się po prostu nieopłacalna. Zamierzamy nadal współpracować z naszymi klientami i wspierać ich w tym trudnym okresie” – powiedział Taku Ueno, starszy wiceprezes Fujifilm Graphic Systems EMEA.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.