Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Durst i Koenig & Bauer zawarły umowę joint venture

Durst i Koenig & Bauer zawarły umowę joint venture

Od lewej stoją: Stefan Kappaun (Durst), Christopher Kessler (KBA), Christoph Gamper (Durst), Christian Gatterer (Durst), Jochen Sproll (KBA), Claus Bolza-Schünemann (KBA), Harald Oberrauch (Durst)

Firmy Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego i produkcji, oraz Koenig & Bauer, producent maszyn drukujących, podpisały umowę joint venture w stosunku udziałów 50/50. Zawarte porozumienie otwiera drogę do wspólnego opracowania i sprzedaży jednoprzebiegowych systemów cyfrowych do druku na opakowaniach z tektury falistej i litej.

Zezwolenie antymonopolowe na wspólną działalność, które wydaje właściwy urząd, zostanie wydane prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych tygodni, przed końcem maja br. Po jego uzyskaniu nowo utworzona spółka o nazwie Koenig & Bauer Durst GmbH wybierze dyrektora zarządzającego. Siedziba ma się znajdować Würzburgu, stamtąd będzie koordynowana praca globalnych sieci należących do obu firm macierzystych. Zdecydowano, że początkowo portfolio nowej spółki będzie obejmować maszyny Koenig & Bauer CorruJET 170 i Durst SPC 130 wraz ze wszystkimi powiązanymi usługami i dostawą farb, ponadto będą prowadzone prace nad rozwojem maszyny VariJET 106.

„Droga od podpisania listu intencyjnego do oficjalnego zawarcia spółki była krótka, ponieważ już negocjacje zostały przeprowadzone w duchu prawdziwej współpracy. Chcemy efektywnie i intensywnie pracować, aby osiągnąć wspólny założony cel, czyli maksymalne wykorzystanie potencjału oferowanego przemysłowi opakowaniowemu przez cyfrowe linie produkcyjne” – powiedział Christoph Gamper, dyrektor generalny Grupy Durst.

„Koenig & Bauer Durst połączy wiedzę oraz doświadczenie w obszarze kluczowych obszarów technologicznych, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Branża opakowaniowa poszukuje nowych, bardziej wydajnych możliwości produkcyjnych, i jestem przekonany że Koenig & Bauer Durst zapewni jej niezbędne cyfrowe rozwiązania” – dodał Claus Bolza-Schünemann, dyrektor generalny Koenig & Bauer AG.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.