Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Durst i Koenig & Bauer zawarły umowę joint venture

Durst i Koenig & Bauer zawarły umowę joint venture

Od lewej stoją: Stefan Kappaun (Durst), Christopher Kessler (KBA), Christoph Gamper (Durst), Christian Gatterer (Durst), Jochen Sproll (KBA), Claus Bolza-Schünemann (KBA), Harald Oberrauch (Durst)

Firmy Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego i produkcji, oraz Koenig & Bauer, producent maszyn drukujących, podpisały umowę joint venture w stosunku udziałów 50/50. Zawarte porozumienie otwiera drogę do wspólnego opracowania i sprzedaży jednoprzebiegowych systemów cyfrowych do druku na opakowaniach z tektury falistej i litej.

Zezwolenie antymonopolowe na wspólną działalność, które wydaje właściwy urząd, zostanie wydane prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych tygodni, przed końcem maja br. Po jego uzyskaniu nowo utworzona spółka o nazwie Koenig & Bauer Durst GmbH wybierze dyrektora zarządzającego. Siedziba ma się znajdować Würzburgu, stamtąd będzie koordynowana praca globalnych sieci należących do obu firm macierzystych. Zdecydowano, że początkowo portfolio nowej spółki będzie obejmować maszyny Koenig & Bauer CorruJET 170 i Durst SPC 130 wraz ze wszystkimi powiązanymi usługami i dostawą farb, ponadto będą prowadzone prace nad rozwojem maszyny VariJET 106.

„Droga od podpisania listu intencyjnego do oficjalnego zawarcia spółki była krótka, ponieważ już negocjacje zostały przeprowadzone w duchu prawdziwej współpracy. Chcemy efektywnie i intensywnie pracować, aby osiągnąć wspólny założony cel, czyli maksymalne wykorzystanie potencjału oferowanego przemysłowi opakowaniowemu przez cyfrowe linie produkcyjne” – powiedział Christoph Gamper, dyrektor generalny Grupy Durst.

„Koenig & Bauer Durst połączy wiedzę oraz doświadczenie w obszarze kluczowych obszarów technologicznych, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Branża opakowaniowa poszukuje nowych, bardziej wydajnych możliwości produkcyjnych, i jestem przekonany że Koenig & Bauer Durst zapewni jej niezbędne cyfrowe rozwiązania” – dodał Claus Bolza-Schünemann, dyrektor generalny Koenig & Bauer AG.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu