Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Dwie kolejne firmy dołączają do ZPL

Dwie kolejne firmy dołączają do ZPL

Związek Polskiego Leasingu, organizacja reprezentująca polski sektor przedsiębiorstw leasingowych podała, że w listopadzie do grona firm członkowskich przystąpiła spółka BMW Financial Services. Na początku 2017 r. w strukturach organizacji pojawi się także Fraikin Polska.

Nowe firmy członkowskie ZPL będą mogły włączyć się w prace zespołów i grup roboczych, działających w ramach Związku Polskiego Leasingu, poprzez które organizacja realizuje działania w kluczowych dla branży obszarach tj. motoryzacji, legislacji, rachunkowości, statystyki i monitorowania rynku czy w zakresie przeciwdziałania fraudom. Spółka BMW Financial Services jeszcze przed przystąpieniem do ZPL, rozpoczęła raportowanie danych rynkowych.
„Już dziś co drugi samochód sprzedawany przez dilerów grupy BMW jest przez nas finansowany, ponad 50% także ubezpieczamy. Wdrożyliśmy wszystkie istotne produkty finansowe - takie jak hurtowe finansowanie pojazdów, czy ubezpieczenia komunikacyjne we współpracy z Allianz. A co najważniejsze, 4 lata temu wprowadziliśmy działalność leasingową z ofertą zarówno klasyczną jak i innowacyjną opartą na niskich ratach. W tym roku planujemy sprzedaż ponad 6000 nowych kontraktów, tak aby 2016 zakończyć na poziomie ponad 14000 umów leasingowych w naszym portfelu. Przystępując do ZPL liczymy na wymianę doświadczeń z innymi podmiotami działającymi na polskim rynku” – powiedział Ireneusz Nogalski, dyrektor zarządzający, prezes zarządu BMW Financial Services Sp. z o.o.
„Jesteśmy największym graczem na rynku wynajmu pojazdów. Udziału w grupie wywierającej istotny wpływ na pozycję branży, zarówno w wymiarze krajowym jak i międzynarodowym, jest dla nas bardzo znaczący. Dynamiczny rozwój rynku wymaga uważnego przyglądania się zachodzącym zmianom i odpowiedniego na nie reagowania. Jednocześnie zgromadzone w trakcie długoletniej działalności Fraikin wiedza i doświadczenie, a także czołowa pozycja, jaką zajmujemy pośród firm związanych z leasingiem, stanowią dużą wartość dodaną dla ZPL. Jesteśmy bogatym źródłem wiedzy w obszarze samochodów dostawczych i ciężarowych” – podkreśla Artur Nowicki, dyrektor zarządzający Fraikin CEE.

„Bardzo się cieszymy, że nasze grono powiększa się o kolejne znaczące na rynku firmy oferujące innowacyjne produkty w zakresie leasingu i wynajmu, wzbogacone kompleksową usługą zarządzania pojazdami. Mamy nadzieję, że możliwość korzystania z profesjonalizmu i bogatego doświadczenia zawodowego naszych nowych członków, pozytywnie wpłynie na dalszy dynamiczny rozwój polskiego rynku leasingu, jak również wzmocni Związek w działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym zrzeszonych firm członkowskich i ich klientów” – powiedział Andrzej Sugajski, dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu.

BMW Financial Services oferuje klientom w Polsce leasing, kredyty i ubezpieczenia komunikacyjne oraz GAP. Klienci mogą je otrzymać za pośrednictwem sieci autoryzowanych salonów dealerskich BMW, MINI i BMW Motorrad. Firma zatrudnia obecnie 46 osób.
BMW Group Financial Services powstała w 1971 roku i jest obecnie jedną z wiodących firm finansowych dedykowanych branży motoryzacyjnej. Na wybranych rynkach usługi świadczone są przez wyselekcjonowanych partnerów zarówno finansowych, jak i ubezpieczeniowych. W oddziałach zlokalizowanych w 57 krajach na całym świecie pracuje 8000 osób, które świadczą usługi dla 4,1 miliona klientów. W 2015 roku zysk przed opodatkowaniem BMW Group Financial Services wyniósł 1,97 miliarda euro, co stanowiło ponad jedną piątą całkowitego zysku przed opodatkowaniem BMW Group (9,22 mld euro).
Fraikin Polska dostarcza sprzęt i usługi firmom i instytucjom, korzystającym z pojazdów użytkowych w codziennej działalności. Usługi te są częścią nowoczesnych rozwiązań zarządzania, które firma oferuje wszystkim użytkownikom pojazdów: od właścicieli jednej ciężarówki do przedsiębiorstw dysponujących całymi flotami. Grupę Fraikin łączy wspólna, głęboko zakorzeniona kultura pracy, wynikająca z ponad 70-letniego doświadczenia w zaspokajaniu potrzeb ogromnej rzeszy klientów – firm i instytucji różnej wielkości, działających na różnych polach i znajdujących się na różnych etapach rozwoju. W ramach oferty dostępne są niemal wszystkie rodzaje nadwozi takie jak furgony zintegrowane i do zabudowy, pojazdy kurtynowe, chłodnie, ciężarówki z opuszczanymi bokami i platformą załadunkową oraz wiele innych pojazdów specjalistycznych.

Fot. Chaiwat, Free Digital Photos

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.