Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Dziesięciolecie technologii HP Latex

Dziesięciolecie technologii HP Latex

Firma HP wprowadziła na rynek pierwszą generację drukarek lateksowych 10 lat temu jako technologiczną alternatywę dla solwentu i eko-solwentu. Fakt, że atramenty były formułowane na bazie wody wywołał wówczas poruszenie w branży. Od tego czasu na całym świecie nabywców znalazło 35 tys. takich urządzeń.

To co od początku wyróżniało technologię HP Latex to, że wydruki nie emitowały szkodliwych substancji i były bezwonne. Dzięki temu pomieszczenia w których pracowały te drukarki nie wymagały już skomplikowanych systemów wentylacji, a wydrukami z maszyn HP Latex zainteresowali się przedstawiciele branż wcześniej niedostępnych, np. segmentu dekoracji wnętrz. Firma HP udoskonalała technologię lateksową wprowadzając rok później drugą, a w 2014 i 2016 roku trzecią generację maszyn. W miarę rozwoju tej platformy drukarki zyskiwały coraz to nowe funkcje, m.in. druk dwustronny, stałe zasilanie, wbudowany spektrofotometr lub densytometr do automatycznego tworzenia profili ICC czy moduł łączący funkcję podawania i odbierania nośników w postaci stołu obrotowego.

Do 11 urządzeń małego, średniego i dużego formatu reprezentujących trzecią generację drukarek HP Latex dołączyła w ostatnim czasie hybrydowa R2000. Jest to najnowsze urządzenie drukujące z białym tuszem lateksowym, które pozwala drukować zarówno na materiałach sztywnych wykonanych z materiałów takich jak PCV, Dibond, kompozyty, drewno czy szkło, jak i elastycznych, rolowych. W modelu R2000 firma HP zastosowała zupełnie nowe tusze IV generacji, nad formułą których pracowała od kilku lat. Pierwszą taka drukarkę zainstalowano w Polsce w HP Demo Lab w podwrocławskim Błoniu. Premiera najnowszego urządzenia HP będzie miała miejsce jeszcze w lipcu tego roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Reprograf wraz firmą X-Rite organizuje w dniach 24–25 października w Łodzi w hotelu Iness spotkanie poświęcone tematyce pomiaru i kontroli barwy. Skierowane jest ono przede wszystkim do przedstawicieli wszystkich dziedzin branży poligraficznej: od offsetu, przez druk opakowań, aż po druk wielkoformatowy.

Październikowy numer „Świata DRUKU” jest już w drukarni, a my intensywnie pracujemy nad kolejnym wydaniem naszego magazynu, do którego współtworzenia Państwa zachęcamy. Co znajdzie się w listopadowym wydaniu?

Głównymi tematami będą: urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych, usługowe przygotowalnie form drukowych, zarządzanie barwą, standaryzacja, proofing, kontrola jakości, Web-to-Print, software, a także rozwiązania do korespondencji masowej, faktoring i leasing dla branży poligraficznej, automatyzacja procesów produkcyjnych i projektowanie opakowań klasy premium.

Intrograf Lublin, producent opakowań kartonowych i ulotek dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i FMCG, świętuje 21-lecie powstania spółki i wkracza w nowy etap rozwoju, inwestując aż 25 mln zł w nowe technologie. Z tej okazji 19 października br. odbędzie się Dzień Otwarty w fabryce Intrografu przy ul. Vetterów w Lublinie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu