Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Dziesięciolecie technologii HP Latex

Dziesięciolecie technologii HP Latex

Firma HP wprowadziła na rynek pierwszą generację drukarek lateksowych 10 lat temu jako technologiczną alternatywę dla solwentu i eko-solwentu. Fakt, że atramenty były formułowane na bazie wody wywołał wówczas poruszenie w branży. Od tego czasu na całym świecie nabywców znalazło 35 tys. takich urządzeń.

To co od początku wyróżniało technologię HP Latex to, że wydruki nie emitowały szkodliwych substancji i były bezwonne. Dzięki temu pomieszczenia w których pracowały te drukarki nie wymagały już skomplikowanych systemów wentylacji, a wydrukami z maszyn HP Latex zainteresowali się przedstawiciele branż wcześniej niedostępnych, np. segmentu dekoracji wnętrz. Firma HP udoskonalała technologię lateksową wprowadzając rok później drugą, a w 2014 i 2016 roku trzecią generację maszyn. W miarę rozwoju tej platformy drukarki zyskiwały coraz to nowe funkcje, m.in. druk dwustronny, stałe zasilanie, wbudowany spektrofotometr lub densytometr do automatycznego tworzenia profili ICC czy moduł łączący funkcję podawania i odbierania nośników w postaci stołu obrotowego.

Do 11 urządzeń małego, średniego i dużego formatu reprezentujących trzecią generację drukarek HP Latex dołączyła w ostatnim czasie hybrydowa R2000. Jest to najnowsze urządzenie drukujące z białym tuszem lateksowym, które pozwala drukować zarówno na materiałach sztywnych wykonanych z materiałów takich jak PCV, Dibond, kompozyty, drewno czy szkło, jak i elastycznych, rolowych. W modelu R2000 firma HP zastosowała zupełnie nowe tusze IV generacji, nad formułą których pracowała od kilku lat. Pierwszą taka drukarkę zainstalowano w Polsce w HP Demo Lab w podwrocławskim Błoniu. Premiera najnowszego urządzenia HP będzie miała miejsce jeszcze w lipcu tego roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Wzorem lat ubiegłych także w tym roku podczas zbliżających się targów RemaDays Warsaw organizowana jest loteria dla zwiedzających. Z okazji jubileuszowej 15. edycji tego wydarzenia goście mają szansę wygrać każdego dnia telewizor Samsung 55” UHD. Wystarczy odwiedzić targi, wrzucić swoją wizytówką do specjalnej urny i pojawić się w dniach od 13 do 15 lutego na stoisku A2 w hali E o godz. 14.00, gdzie odbędą się losowania. Szczegóły konkursu w regulaminie dostępnym na stronie www.remadays.com.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu