Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Dziesięciolecie technologii HP Latex

Dziesięciolecie technologii HP Latex

Firma HP wprowadziła na rynek pierwszą generację drukarek lateksowych 10 lat temu jako technologiczną alternatywę dla solwentu i eko-solwentu. Fakt, że atramenty były formułowane na bazie wody wywołał wówczas poruszenie w branży. Od tego czasu na całym świecie nabywców znalazło 35 tys. takich urządzeń.

To co od początku wyróżniało technologię HP Latex to, że wydruki nie emitowały szkodliwych substancji i były bezwonne. Dzięki temu pomieszczenia w których pracowały te drukarki nie wymagały już skomplikowanych systemów wentylacji, a wydrukami z maszyn HP Latex zainteresowali się przedstawiciele branż wcześniej niedostępnych, np. segmentu dekoracji wnętrz. Firma HP udoskonalała technologię lateksową wprowadzając rok później drugą, a w 2014 i 2016 roku trzecią generację maszyn. W miarę rozwoju tej platformy drukarki zyskiwały coraz to nowe funkcje, m.in. druk dwustronny, stałe zasilanie, wbudowany spektrofotometr lub densytometr do automatycznego tworzenia profili ICC czy moduł łączący funkcję podawania i odbierania nośników w postaci stołu obrotowego.

Do 11 urządzeń małego, średniego i dużego formatu reprezentujących trzecią generację drukarek HP Latex dołączyła w ostatnim czasie hybrydowa R2000. Jest to najnowsze urządzenie drukujące z białym tuszem lateksowym, które pozwala drukować zarówno na materiałach sztywnych wykonanych z materiałów takich jak PCV, Dibond, kompozyty, drewno czy szkło, jak i elastycznych, rolowych. W modelu R2000 firma HP zastosowała zupełnie nowe tusze IV generacji, nad formułą których pracowała od kilku lat. Pierwszą taka drukarkę zainstalowano w Polsce w HP Demo Lab w podwrocławskim Błoniu. Premiera najnowszego urządzenia HP będzie miała miejsce jeszcze w lipcu tego roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Rynek opakowań zaskoczył po raz kolejny. Grupa Canpack wyprodukowała dla swojego klienta Plzensky Prazdroj Slovensko a.s., właściciela marki Saris Ejl, puszkę zadrukowaną nowym lakierem, który nadaje opakowaniu wyjątkowy, matowy efekt, w dotyku przypominający miękką tkaninę. Jest to pierwszy produkt tego typu na rynku, wykorzystujący efekt satyny.

Czy wiedzą Państwo, czym jest unboxing? W jaki sposób budować markę na trudnym rynku farmaceutycznym? Uczestnicy konferencji „Jak wzmocnić brandy. Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania” już znają na nie odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i słuchaczom, którzy wzięli w niej udział. Relację z wydarzenia zamieścimy w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”, a tymczasem zapraszamy do lektury dwóch artykułów z wydania kwietniowego, w których Joanna Roszkowska (czytaj TUTAJ), Robert Lis i Maciej Sawina (czytaj TUTAJ) przybliżają omawiane podczas konferencji zagadnienia. Tematyka ta będzie rozwijana także podczas jednodniowych szkoleń: „Poligrafia w marketingu” i „Effective Packaging”, które odbędą się już w czerwcu, a o których przeczytają Państwo w kolejnej informacji.
Zapraszamy!

Maj nie rozpieszcza nas pogodą, jednak nasz zespół nie poddaje się wahaniom barometru. Rozpoczęliśmy przygotowanie czerwcowego wydania naszego magazynu, w którym rozszerzymy tematykę dotyczącą:

- Rozwiązań konwencjonalnych i hybrydowych w maszynach poligraficznych
- Serwisu i obsługi posprzedażnej a także rynku maszyn używanych
- Obróbki po druku (introligatornia i uszlachetnianie)
- Sposobów zabezpieczeń druków i ochrony marki
- Podłoży drukowych.
Serdecznie zapraszamy Państwa do współtworzenia tego wydania „Świata DRUKU” i zgłoszenia swojej firmy do zestawień tematycznych, które znajdą się w tym numerze.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu