Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / ECMA Polska wskazuje na zagrożenia związane z kryzysem

ECMA Polska wskazuje na zagrożenia związane z kryzysem

Związek Pracodawców Przetwórców Kartonu i ich Dostawców, wspierając interesy całej branży poligraficznej, wystosował pismo skierowane m.in. do instytucji finansowych, w którym wskazuje zagrożenia oraz potrzeby przedsiębiorców podczas trwającego kryzysu związanego z epidemią COVID-19.

W piśmie, podpisanym przez Jakuba Bieleckiego i Jerzego Saramę, członków zarządu ECMA Polska, czytamy:

„Pandemia koronawirusa SARS-coV-2 doprowadziła do globalnego kryzysu zdrowotnego, ale również poważnego kryzysu gospodarczego dotyczącego różnego rodzaju branż. Przedsiębiorcy zrzeszeni w ECMA Polska, reprezentujący branżę, która rocznie generuje 15 mld zł przychodów oraz zatrudnia ponad 50 tys. pracowników, również odczuwają niebezpieczne dla funkcjonowania firm skutki tej sytuacji.

Chociaż epidemia w Polsce dopiero nabiera rozpędu, już dzisiaj widzimy wyraźny spadek obrotów. W związku z przywróceniem granic pojawiły się dodatkowe problemy z dostawami – zarówno surowców niezbędnych do procesu produkcyjnego, jak i z dostawą wyrobów gotowych do klienta. Każde opóźnienie w dostawie wiąże się z późniejszym opóźnieniem w płatnościach, a to z kolei zaburza naszą płynność finansową. Dodatkowo działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa – tj. przymusowa kwarantanna – dla nas, pracodawców, oznaczają poważne problemy kadrowe. Przy ograniczonej liczbie pracowników nie jesteśmy w stanie pracować na pełnych obrotach. Sytuacja już teraz jest bardzo trudna i nieprzewidywalna, a najgorsze, że nie wiadomo kiedy powróci do normy.

W obecnych okolicznościach nie pozostaje nam nic innego, jak znaleźć wspólny sposób rozwiązania tego problemu. Dlatego rekomendujemy pomysł skierowany do wszystkich instytucji finansowych: banków, firm leasingowych, pożyczkowych, ubezpieczeniowych, wynajmujących lokale użytkowe, o bezkosztowe przesunięcie terminów płatności o minimum 90 dni – obejmujący okres od miesiąca marca do momentu odwołania stanu epidemicznego i obostrzeń. Takie rozwiązanie powinno poprawić płynność finansową firm i pozwolić na przetrwanie tego trudnego okresu.

Jesteśmy przekonani, że rozumieją Państwo powagę sytuacji i podejdą do sprawy biorąc pod uwagę nasze wspólne dobro”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA niedawno rozpoczęła pracę krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie, maszyna oferuje najwyższą jakość w kontekście realizowanych w niej procesów cięcia papieru.

Firma EFI poinformowała o poszerzeniu swojej oferty o zautomatyzowane, intuicyjne narzędzie mające ułatwić klientom zarządzanie zapasami i składanie zamówień – MarketDirect Fulfillment. Jak podaje producent oprogramowania, jego podstawowymi cechami są prostota i wszechstronność.

Muzeum Papiernictwa zaprasza do udziału w wernisażu on-line wystawy „Sztuka pisania”, który zostanie wyemitowany na żywo 11 lipca o godz. 17.00. Podczas streamingu Ewa Landowska – autorka wystawy – opowie o ekspozycji oraz wprowadzi widzów w tajniki pięknego pisania. Wystawę w Dusznikach-Zdroju będzie można oglądać do października br. Muzeum wznowiło działalność z zachowaniem zasad ostrożności.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.