Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / ESMA obchodzi jubileusz 30-lecia

ESMA obchodzi jubileusz 30-lecia

Europejskie Stowarzyszenie Druku Specjalistycznego obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Założona w 1990 r. w Wielkiej Brytanii ESMA początkowo zrzeszała największe firmy działające w branży sitodruku, z czasem swym zasięgiem objęła także inne sektory branży poligraficznej i dziś reprezentuje 67 firm zajmujących się szeroko pojętym drukiem przemysłowym. Z powodu ograniczeń wynikających z pandemii obchody jubileuszowe przełożono na przyszły rok.

Do największych osiągnięć ESMA należy zaliczyć konferencje, które są cenione za wysoki poziom merytoryczny oraz wydatny udział w tworzeniu sieci międzynarodowych kontaktów. Od 2005 r. ESMA organizuje także inne ważne dla branży wydarzenia, między innymi są to: GlassPrint Advanced Functional and Industrial Printing Conference (konferencja poświęcona zaawansowanemu drukowi funkcjonalnemu i przemysłowemu), Inkjet Conference (TheIJC), oraz Akademia ESMA (seria edukacyjna organizowana od 2017 r. w Instytucie Inżynierii i Automatyzacji Produkcji). „Przez ponad trzydzieści lat Stowarzyszenie ESMA z powodzeniem dostosowywało się i jednocześnie zmieniało dzięki innowacjom i partnerstwu, aby nadal świadczyć cenne usługi – nie tylko swoim członkom, ale także szerszej społeczności poligraficznej – za pośrednictwem Centrum wiedzy oraz konferencji branżowych. Być może na przestrzeni lat zmieniło się członkostwo, ale cel ESMA zawsze pozostawał taki sam: promowanie z jednakowym naciskiem specjalistycznych procesów drukowania, zarówno sitodrukowych, jak i atramentowych” – komentuje Debbie Thorp z Global Inkjet Systems, obecna przewodnicząca Rady ESMA.

Od samego początku istnienia aż po rok 2002 funkcję Sekretarza Generalnego ESMA pełnił Derek Down (ówczesny Sekretarz Generalny FESPA), później zastąpił go Bryan Collings. W 2007 r. siedziba Stowarzyszenia została przeniesiona do Belgii, a nowym dyrektorem generalnym został Peter Buttiens. „Nadrzędnym celem ESMA zawsze było służenie naszym członkom i sympatykom, jednocześnie wiele wysiłku wkładaliśmy w to, aby stworzyć miejsce atrakcyjne i przyciągające nowych członków ukierunkowaniem na innowacje branżowe. Udało się nam to osiągnąć dzięki ciężkiej pracy całego zespołu i zaangażowaniu w organizację i rozwój konferencji. Sitodruk i druk atramentowy to dwa filary, które dzięki synergii napędzają ciągłe poszukiwanie nowych zastosowań technologii – od dekoracji przemysłowych po druk funkcjonalny” – mówi Peter Buttiens.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.