Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Eizo na targach Film Video Foto

Eizo na targach Film Video Foto

Na stoisku EIZO jak zwykle będzie można zobaczyć pełną linię monitorów graficznych z kalibracją sprzętową przeznaczonych do obróbki fotografii i postprodukcji video. Pojawi się tam także pierwszy model HDR tego producenta - ColorEdge CG3145 Prominence. Jest to monitor z matrycą LED, który może wyświetlać bezwzględną czerń, co do tej pory było możliwe tylko w monitorach OLED. Odwiedzający targi będą mogli na własne oczy przekonać się czy to rozwiązanie nie jest jedynie chwytem marketingowym.

Model Prominence przeznaczony jest do zaawansowanej korekcji kolorystycznych materiałów video. Posiada szereg funkcji ułatwiających pracę kolorystom, np. Luminance Warning (PQ Clipping) pokazującą obszary ekranu, które mają poziom jasności wyższy niż aktualnie ustawiona wartość. W trybie Gamut Warning monitor wykrywa obszary obrazu Rec. 2020, których nie da się odtworzyć w standardzie Rec. 709, i konwertuje je do odcieni szarości. Z kolei tryb Rec. 709 Clipping pozwala oglądać obrazy Rec. 2020 w przestrzeni kolorów Rec. 709 i pokazuje jak będą się wyświetlały w telewizji HDTV. Monitor ten obsługuje zarówno krzywą gamma HLG, jak i krzywą gamma PQ. Użytkownicy mogą przełączać się między trybami pracy odpowiadającymi różnym standardom obowiązującym w branży filmowej i telewizyjnej: REC2020, REC709, DCI, PQ_REC2100, PQ_REC709, PQ_DCI, HLG_REC2100 oraz Calibration.

Ponieważ firma Alstor będąca dystrybutorem marki Eizo w Polsce od marca zajęła się sprzedażą tabletów piórkowych Wacom, na stoisku nie zabraknie również produktów z tej serii. Zaprezentowane zostaną między innymi zestawy do edycji dla profesjonalnych fotografów składające się z monitora graficznego, tabletu piórkowego i oprogramowania do edycji fotografii. W skład podstawowego zestawu wchodzi monitor Eizo ColorEdge CG2420 z matrycą IPS, oprogramowanie Phase One Capture One 11 oraz tablet Wacom Intuos Pro M. Na targach prezentowany będzie także zestaw zaawansowany składający się z monitora Eizo ColorEdge CG277, oprogramowania CaptureOne i Wacom Mobile Studio. Całość uzupełnia nowe piórko Wacom Pro Pen 2.

Wzorem lat ubiegłych na stoisku EIZO na targach Film Video Foto stanie scena na której przez cały czas trwania targów występować będą specjaliści z dziedziny fotografii i edycji związanych m.in. z markami Eizo, Epson, Olympus i Wacom. Wśród zaproszonych gości będą m.in: Jacek Bonecki, Marcin Dobas, Jakub Kaźmierczyk, Arcadius Mauritz, Michał Mrozek i Tomasz Tomaszewski.

Eizo tradycyjnie zaprasza na prezentacje z cyklu „Kolory pod kontrolą”, organizowane w tym roku wraz z firmami Epson, Wacom i Fotograficznym Programem bez Nazwy. Zaprezentowany zostanie podstawowy workflow fotograficzny na przykładzie fotografii portretowej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.