Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Ekologiczne farby do zadruku opakowań giętkich

Ekologiczne farby do zadruku opakowań giętkich

Firma Siegwerk, dostawca farb przeznaczonych do produkcji opakowań i etykiet, poinformowała o wzmożonych pracach badawczo-rozwojowych, szczególnie w sektorze farb do zadruku opakowań giętkich, których celem jest uzyskanie stosownych certyfikatów potwierdzających ich pełną zdolność do recyklingu. Działania te, zgodne z ideą C2C (Cradle to Cradle), stanowią kolejny krok producenta na drodze do osiągnięcia pozycji firmy spełniających najwyższe standardy środowiskowe.

Jak wyjaśnia Stefan Haep, dyrektor oddziału technologii oraz współpracy z właścicielami marek w firmie Siegwerk, działania te wynikają ze stale rosnącego poziomu świadomości konsumentów w kwestii zrównoważonych opakowań, co ma istotny wpływ na decyzje zakupowe. Efektem jest rosnąca presja na właścicieli marek z sektora FMCG – oczekuje się od nich, że swoje produkty będą opakowywać w materiały nie wywierające wpływu na środowisko, także po procesie użycia. „C2C to powszechnie akceptowana i sprawdzona naukowo metoda walidacji własności zrównoważonych materiałów, produktów i systemów, która duży nacisk kładzie na wpływ substancji chemicznych – używanych jako ich składniki – na zdrowie człowieka i środowisko naturalne. Dzięki temu właściciele marek mają możliwość zademonstrowania swoich wysiłków w kwestii spełniania zobowiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju” – mówi specjalista.

Opracowanie rozwiązań w zakresie farb drukarskich zgodnie z zasadą C2C oznacza, że muszą one opierać się na materiałach obojętnych dla środowiska i bezpiecznych dla zdrowia ludzkiego, a także muszą umożliwiać stosowanie w zamkniętym systemie obiegu biologicznego. Wynika z tego, że także certyfikowane opakowanie musi składać się z bezpiecznych i zrównoważonych elementów (w tym farb do druku). Certyfikat C2C Material Health Gold, oznaczający najwyższą ocenę dla materiału bezpiecznego dla zdrowia, gwarantuje, że w recepturze farby nie występują organiczne składniki chloropochodne ani żadne toksyczne substancje o niepożądanych własnościach (m.in. rakotwórczych, mutagennych lub reprotoksycznych), opisanych przez Cradle to Cradle Products Innovation Institute. Certyfikat Cradle to Cradle Material Health Gold oznacza więc, że dana farba, zgodnie z obecnym stanem wiedzy, jest w pełni obojętna, czyli bezpieczna, dla procesów recyklingu, oraz dopasowana do obowiązujących zasad GOZ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mack-Brooks Exhibitions, organizator targów InPrint, ICE Europe i CCE International podał datę dwukrotnie już odsuwanego w czasie wydarzenia. Mają się one odbyć w dn. 15–17 marca 2022 r. w Monachium.

„Upgrade maszyny drukującej: optymalizacja istniejącego parku sprzętowego i zwiększenie jego wszechstronności” – to tytuł kolejnego webinarium organizowanego 19 maja br. o godz. 10.00 przez firmę Mark Andy z myślą o jej obecnych i potencjalnych klientach. Tym razem wydarzenie koncentrować się będzie na różnych opcjach rozbudowy maszyn tego producenta, pozwalających na realizację nowych aplikacji i wejście na nowe segmenty rynkowe.

Firma Bluejet z Gdańska w ostatnim czasie zainstalowała nową maszynę Durst RHO 2500 wraz z całą zautomatyzowaną linią produkcyjną (automatyczny podajnik i odbiornik). Celem inwestycji jest rozbudowanie oferty oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.