Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Esko ogłasza planowaną sprzedaż firmy Kongsberg

Esko ogłasza planowaną sprzedaż firmy Kongsberg

Firma Esko, dostawca zintegrowanego oprogramowania i rozwiązań sprzętowych dla branży opakowań i etykiet, poinformowała o planowanej sprzedaży spółki Kongsberg, która specjalizuje się w produkcji cyfrowych urządzeń do finiszingu. Nowym właścicielem zostanie amerykańska firma OpenGate Capital z sektora private equity, działająca na pięciu kontynentach. Na mocy umowy przejmie ona dwa zakłady: badawczo-rozwojowy w norweskim Kongsbergu oraz produkcyjny w czeskim Brnie.

Firma Kongsberg powstała w Norwegii w 1965 r., a w 1998 r. została wykupiona przez Esko (wówczas Barco). Jak zapewniają strony, użytkownicy urządzeń tej marki mogą się spodziewać niezmienionej jakości usług, bowiem mimo zmiany właścicielskiej większość pracowników pozostanie na swych stanowiskach. Także użytkownicy stołów Kongsberg, którzy zakupili je od dystrybutorów, nie odczują zmiany, ponieważ nowa spółka Kongsberg PCS zajmie się również współpracą z pośrednikami sprzedaży. Prezesem firmy zostanie Stuart Fox, który jest ekspertem ds. finishingu i który obecnie pracuje w Esko. OpenGate Capital dostrzega możliwości rozwoju działalności firmy Kongsberg poza aplikacjami dla branży opakowań, planuje rozszerzyć ofertę produktów i materiałów eksploatacyjnych.

„Esko koncentruje swoje wysiłki na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie przepływu pracy dla naszych klientów reprezentujących wszystkie szczeble opakowaniowego łańcucha dostaw. Dzięki temu możemy przyspieszyć dostawę zintegrowanych technologii software'owych i sprzętowych, i w efekcie pomagać klientom w cyfryzacji, automatyzacji i łączeniu ich działań, tak aby mogli odkryć potencjał, jaki zapewnia cyfrowa transformacja w kwestii rozwoju biznesu i wzrostu wydajności. Jestem pewien, że OpenGate będzie silnym, strategicznym domem dla firmy Kongsberg, a pracownicy, którzy przeniosą się pod nowe skrzydła, będą dobrze prosperować” – powiedział Mattias Byström, prezes firm z sektora opakowań i zarządzania kolorem Pantone, Esko, X-Rite i AVT.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.