Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Etykiety papierowe z certyfikatem Carbon Trust

Etykiety papierowe z certyfikatem Carbon Trust

Firma UPM Raflatac poinformowała, że jej papierowe materiały etykietowe należące do serii RAFNXT+ jako pierwszy produkt tego typu pomyślnie przeszły weryfikację międzynarodowej, niezależnej organizacji eksperckiej Carbon Trust (która poprzez współpracę z podmiotami działającymi na całym świecie przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla i bardziej efektywnego gospodarowania zasobami). Gama materiałów RAFNXT+ jest przeznaczona do wielu zastosowań, w tym do produkcji etykiet na opakowania detaliczne i spożywcze, a także logistyczne i transportowe.

Materiały na etykiety papierowe RAFNXT+ powstają z naturalnych surowców pozyskanych ze zrównoważonych upraw leśnych, certyfikowanych przez FSC. Do ich produkcji wykorzystuje się mniejszą ilość surowców, energii i wody, a w swym cyklu życia generują one dodatkowo mniejszą ilość odpadów niż standardowe etykiety – w efekcie przyczynia się to do spowolnienia zmian klimatycznych. UPM Raflatac w procesie produkcji wykorzystuje model obliczeniowy określający konkretne korzyści wynikające z użycia materiałów etykietowych z serii RAFNXT+, w porównaniu z konwencjonalnymi alternatywami. Właśnie ten model został zweryfikowany przez Carbon Trust i jest zgodny z międzynarodową specyfikacją PAS2050, która określa standardy pomiaru gazów cieplarnianych.

„Firmy poszukują konkretnych rozwiązań, które umożliwią im włączenie się w działania na rzecz klimatu. Poprzez ofertę materiałów z serii RAFNXT+ chcemy pomóc naszym klientom i właścicielom marek w rozwoju ich biznesu, a nie przyczyniać się do zwiększania przez nich emisji CO2” – mówi Mauri Suomela, starszy wiceprezes w dziale Laminatów Papierowych UPM Raflatac. Hugh Jones, dyrektor zarządzający działu Usług Biznesowych w Carbon Trust, dodaje: „Cieszy nas, że UPM Raflatac rozwija nową gamę produktów, by pomóc swym klientom w ograniczeniu śladu węglowego ich opakowań. Dzięki takiemu zaangażowaniu firma zapewnia wysoki poziom przejrzystości pod względem wpływu ich produktów na środowisko”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zapewnienie bezpieczeństwa danych, postępująca automatyzacja oraz wdrażanie sztucznej inteligencji – to główne wyzwania, przed którymi stanie branża druku w 2020 r. Z prognozy ekspertów firmy Canon wynika też, że coraz prężniej będą się rozwijały techniki wykorzystywane do dekoracji wnętrz i wystroju miejsc publicznych.

W brytyjskim zakładzie w Whaley Bridge, produkującym etykiety, należącym do grupy Interket, rozpoczęła pracę nowa, ośmiokolorowa, w pełni zautomatyzowana maszyna fleksograficzna MPS EFA 530. Jest to już siódme rozwiązanie tej marki w grupie Interket i trzecie w Wielkiej Brytanii.

Kończymy właśnie prace nad styczniowym numerem „Świata DRUKU”, który przygotowujemy specjalnie z myślą o targach RemaDays Warsaw (Nadarzyn, 12–14 lutego br.), i który będzie Państwu towarzyszyć podczas tego wydarzenia.
To już ostatni moment, by opublikować materiał reklamowy i PR-owy w tym wyjątkowym wydaniu naszego czasopisma, w którym skupiamy się przede wszystkim na tematyce poligrafii reklamowej, systemów komunikacji wizualnej, sitodruku i tampondruku, druku cyfrowego na tekstyliach, druku w małym i wielkim formacie, urządzeń do obróbki po druku, a także podłoży do druku. Zapraszamy!

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.