Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Etykiety papierowe z certyfikatem Carbon Trust

Etykiety papierowe z certyfikatem Carbon Trust

Firma UPM Raflatac poinformowała, że jej papierowe materiały etykietowe należące do serii RAFNXT+ jako pierwszy produkt tego typu pomyślnie przeszły weryfikację międzynarodowej, niezależnej organizacji eksperckiej Carbon Trust (która poprzez współpracę z podmiotami działającymi na całym świecie przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla i bardziej efektywnego gospodarowania zasobami). Gama materiałów RAFNXT+ jest przeznaczona do wielu zastosowań, w tym do produkcji etykiet na opakowania detaliczne i spożywcze, a także logistyczne i transportowe.

Materiały na etykiety papierowe RAFNXT+ powstają z naturalnych surowców pozyskanych ze zrównoważonych upraw leśnych, certyfikowanych przez FSC. Do ich produkcji wykorzystuje się mniejszą ilość surowców, energii i wody, a w swym cyklu życia generują one dodatkowo mniejszą ilość odpadów niż standardowe etykiety – w efekcie przyczynia się to do spowolnienia zmian klimatycznych. UPM Raflatac w procesie produkcji wykorzystuje model obliczeniowy określający konkretne korzyści wynikające z użycia materiałów etykietowych z serii RAFNXT+, w porównaniu z konwencjonalnymi alternatywami. Właśnie ten model został zweryfikowany przez Carbon Trust i jest zgodny z międzynarodową specyfikacją PAS2050, która określa standardy pomiaru gazów cieplarnianych.

„Firmy poszukują konkretnych rozwiązań, które umożliwią im włączenie się w działania na rzecz klimatu. Poprzez ofertę materiałów z serii RAFNXT+ chcemy pomóc naszym klientom i właścicielom marek w rozwoju ich biznesu, a nie przyczyniać się do zwiększania przez nich emisji CO2” – mówi Mauri Suomela, starszy wiceprezes w dziale Laminatów Papierowych UPM Raflatac. Hugh Jones, dyrektor zarządzający działu Usług Biznesowych w Carbon Trust, dodaje: „Cieszy nas, że UPM Raflatac rozwija nową gamę produktów, by pomóc swym klientom w ograniczeniu śladu węglowego ich opakowań. Dzięki takiemu zaangażowaniu firma zapewnia wysoki poziom przejrzystości pod względem wpływu ich produktów na środowisko”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Miło nam poinformować, że na naszej stronie internetowej jest już dostępny nasz plan wydawniczy na 2020 rok. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie tematy przewodnie przygotowaliśmy dla Państwa i na jakich imprezach branżowych będzie można znaleźć „Świat DRUKU”. Mogą tutaj Państwo także znaleźć plan konferencji i szkoleń organizowanych przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w ramach Akademii Wiedzy.
Już teraz warto zarezerwować sobie z myślą o nich terminy w kalendarzu na 2020 rok!

W dniach 7–9 stycznia 2020 r. w przestrzeniach Messe Düsseldorf odbędzie się (po raz drugi w połączonej formule) największe w Europie wydarzenie branży marketingu, reklamy i komunikacji wizualnej – Międzynarodowe Targi Komunikacji Wizualnej viscom, Europejskie Targi Przemysłu Artykułów Reklamowych PSI oraz targi PromoTex.
Specjalnie dla Czytelników „Świata DRUKU” mamy kod promocyjny, uprawniający do bezpłatnego jednorazowego wstępu na to wydarzenie.

Z okazji 25-lecia polskiego oddziału firmy Agfa w warszawskim teatrze Capitol 28 listopada br. odbyło się spotkanie, podczas którego przypomniano najważniejsze wydarzenia w historii Agfa-Gevaert, również w kontekście działalności prowadzonej przez nią w naszym kraju. Nie zabrakło omówienia obecnej sytuacji firmy oraz przedstawienia planów na przyszłość. W uroczystym wydarzeniu wzięło udział blisko 200 gości z kraju i zagranicy, obecny był także „Świat DRUKU”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.