Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Feldmuehle kontynuuje inwestycje

Feldmuehle kontynuuje inwestycje

Feldmuehle – niemiecki producent papierów specjalistycznych, przeznaczonych dla rynku etykiet i opakowań giętkich – poinformował, że firma pomyślnie przeszła przez trudne i niestandardowe ostatnie miesiące, naznaczone niespotykanymi wcześniej wahaniami na rynkach energii i surowców. Udało jej się ustabilizować sytuację biznesową i dotyczącą zamówień oraz zainicjować przyszłe inwestycje.

Jak podaje producent, od października 2021 r. firma kontynuuje realizację zaplanowanych różnych projektów, a dodatkowo rozpoczęto inwestycję o wartości ok. 4 mln euro. Podstawowym założeniem wszystkich działań w perspektywie pięcioletniej jest uczynienie zakładu produkcyjnego bardziej zrównoważonym i energooszczędnym oraz zapewnienie klientom doskonałych usług.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zbudowano nowy, wysokowydajny system młyna papierniczego (został uruchomiony w 2. kw. 2022 r.). Inne inwestycje to m.in. sukcesywna konwersja wszystkich urządzeń do najwyższej klasy efektywności energetycznej, instalacja nowego i znacznie bardziej energooszczędnego systemu sprężonego powietrza, zastąpienie wszystkich pojazdów zasilanych olejem napędowym i gazem najnowocześniejszymi pojazdami elektrycznymi, podwojenie liczby ramp załadunkowych w celu skrócenia czasu oczekiwania spedytorów. Ponadto w maju 2022 r. firma Feldmuehle rozpoczęła projekt modernizacji urządzeń przemysłowych, w którym najpoważniejszą inwestycję stanowi wdrożenie nowoczesnego, energooszczędnego i wydajnego kalandra do tłoczenia. Oddanie do użytku tej maszyny wartej 2,8 mln euro planowane jest na 1. kw. 2023 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.