Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Feldmuehle podniesie ceny papieru etykietowego

Feldmuehle podniesie ceny papieru etykietowego

Feldmuehle GmbH, dostawca papierów etykietowych i opakowań elastycznych, zapowiedział podniesienie cen papieru etykietowego o wytrzymałości na rozciąganie na mokro. Podwyżka ma wynieść 5 proc. Nowe ceny mają obowiązywać stycznia 2020 r. Jak podaje producent, zmiana ta wynika z ciągłego obniżania poziomu zapasów w połączeniu z rosnącym popytem.

Wymogi dotyczące stosowania zgodnych z normami ekologicznymi sposobów recyklingu zmniejszyły powszechne zastosowanie produktów na bazie tworzyw sztucznych – coraz powszechniejsze stają się alternatywne papierowe rozwiązania, które są mniej szkodliwe dla środowiska. Co za tym idzie, materiały produkowane na bazie pulpy papierowej są coraz bardziej zróżnicowane. Jednocześnie koszty surowców (pulpy, chemikaliów i innych materiałów) są nadal na wysokim poziomie, zaś koszty energii i transportu stale rosną. Wszystko to składa się na powód podniesienia cen.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.