Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Feldmuehle wstrzymuje produkcję

Feldmuehle wstrzymuje produkcję

Niemiecki producent papierów specjalistycznych, przeznaczonych dla rynku etykiet i opakowań giętkich – Feldmuehle – poinformował o tymczasowym wstrzymaniu produkcji. Wśród powodów tej decyzji wymieniono sytuację geopolityczną, która cieniem kładzie się na handlu międzynarodowym, poważne niedobory surowców, a także „niemożliwy do zrealizowania” wzrost cen gazu i energii elektrycznej.

Jak dodano w komunikacie, firma dołoży wszelkich starań, aby wesprzeć swoich klientów. Producent podkreślił, że obecna sytuacja rynkowa jest bardzo niestabilna i uniemożliwia obliczenie rzeczywistych kosztów produkcji i dopłaty cenowej, która pozwoliłaby na wznowienie produkcji, jednak nie przestanie monitorować rynku w nadziei na poprawę warunków.

Decyzja ta wywołała niemałe poruszenie w branży, bowiem wpisuje się w obecną sytuację – upadek mitu, że papieru jako materiału opartego na zasobach odnawialnych nigdy nie zabraknie. Okazuje się, że jego obecność na rynku nie wynika tylko z dostępności samego surowca. Zresztą zawirowania związane z podłożami do druku grożą kłopotami całemu przemysłowi poligraficznemu. Z pewnością nauczy nas to oszczędnego posługiwania się papierem i rozważenia, które treści są warte druku, prawdopodobnie też część komunikacji przeniesie się do sfery cyfrowej. Komentatorzy tej decyzji wskazują także na inny problem zagrażający branży drukarskiej – pogarszającą się dostępność płyt offsetowych, spowodowaną niedoborem aluminium.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.