Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Finansowanie maszyn w 24 godziny

Finansowanie maszyn w 24 godziny

Siemens Financial Services wprowadził do swego portfolio usług finansowych usługę MiU24. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą wykorzystać finansowanie zewnętrzne na zakup maszyny lub urządzenia w ciągu zaledwie 24 godzin, a cały proces przyznania środków – od złożenia wniosku do podpisania umowy leasingowej – finalizowany jest podczas jednego spotkania. Pierwsi przedsiębiorcy już skorzystali z tej usługi.

W ramach MiU24 przedsiębiorcy mogą sfinansować zakup maszyn i urządzeń o wartości do 125 tys. euro, nawet bez wkładu własnego. Finansowanie udzielane jest w formie leasingu – jednej z najpopularniejszych metod pozyskania środków na inwestycje wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Usługa działa w oparciu o specjalny algorytm, który w czasie zaledwie 10 minut generuje decyzję o przyznaniu środków.

„W praktyce procedura MiU24 jest bardzo prosta. Gdy przedsiębiorca zdecyduje się na zakup konkretnego sprzętu u jednego z wielu współpracujących z nami dostawców, kontaktuje się z nim przedstawiciel Siemens Financial Services. W trakcie spotkania wypełniane są stosowne dokumenty, ograniczone do niezbędnego minimum. Decyzja o przyznaniu leasingu generowana jest automatycznie w mniej niż kwadrans, dzięki czemu podpisanie umowy możliwe jest już na pierwszym spotkaniu, co kończy formalny proces udzielania finansowania. Obecnie usługa jest dostępna u kilkudziesięciu dostawców maszyn i urządzeń z różnych branż. Zależy nam, by jak najwięcej przedsiębiorców mogło skorzystać z szybkiego i wygodnego finansowania, dlatego do współpracy zapraszamy także kolejnych topowych dostawców MiU z sektora przemysłowego, m.in. z branży poligraficznej czy tworzyw sztucznych” – mówi Grzegorz Jarzębski z Siemens Financial Services.

Procedura MiU24 ma przede wszystkim ułatwić pozyskiwanie nowych maszyn i urządzeń polskim przedsiębiorstwom oraz przyśpieszyć przejście na model Przemysłu 4.0, co jest niezbędne do utrzymania konkurencyjności na szybko zmieniającym się rynku. Potwierdzają to badania prowadzone zarówno w Polsce, jak i na świecie. Według najnowszego raportu „Smart Industry Polska 2019”, przeprowadzonego przez Siemens i Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości, w ponad 31,6 proc. polskich firm są już wdrożone innowacyjne technologie oparte na koncepcji Przemysłu 4.0. Natomiast kolejne 38,3 proc. planuje je wdrożyć w ciągu najbliższych trzech lat.

Podobne wnioski płyną z globalnego raportu Siemens Financial Services „Countdown to The Tipping Point for Industry 4.0”. Badanie pokazuje, że w przypadku MŚP już za ok. 10 lat nastąpi tzw. punkt krytyczny adaptacji nowych technologii, czyli moment, w którym ponad połowa producentów na świecie przejdzie na model Przemysłu 4.0. W przypadku dużych przedsiębiorstw czas ten jest krótszy i wynosi 5–7 lat. Z raportu wynika również, że już dwie trzecie dużych firm wprowadziło pilotaż rozwiązań z tego zakresu, a w MŚP co druga.

„Jak wynika z badań, przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z przewagi konkurencyjnej, jaką daje przejście na model Przemysłu 4.0, i nie zastanawiają się, czy zainwestować w nowe technologie, lecz kiedy to zrobić. Kluczem do tej transformacji są nowoczesne maszyny i urządzenia, a wzywaniem – pozyskanie finansowania na ich zakup. W przypadku MŚP ważnym aspektem będzie także wygoda i szybkość w pozyskaniu potrzebnych środków. Dlatego wierzymy, że usługa MiU24 będzie znaczącym ułatwieniem w transformacji przedsiębiorstw z tego sektora” – dodaje Grzegorz Jarzębski.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.