Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Firma hubergroup na rzecz zrównoważonego rozwoju

Firma hubergroup na rzecz zrównoważonego rozwoju

Od lewej: Lars Hancke (Manager Business Development Flexible Packaging, hubergroup) i Heiner Klokkers (CEO, hubergroup)

Firma hubergroup, producent farb do druku, poinformowała o udziale w Międzynarodowym Kongresie C2C w roli głównego partnera wydarzenia. Odbyło się ono w Berlinie w dniach 31 stycznia – 1 lutego 2020 r. po raz szósty. Kongres przyciąga specjalistów z obszaru przemysłu, ekonomii, nauki, edukacji, polityki i spraw społecznych, których celem jest stworzenie i wdrożenie prawdziwej gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) zgodną z zasadami C2C.

Koncepcja Cradle to Cradle (dosł. „od kołyski do kołyski”) oznacza gospodarkę o obiegu zamkniętym, gdzie cykl użytkowania produktów polega na wykorzystaniu odpadów w kolejnym procesie wytwarzania. Prelegenci zabierający głos podczas berlińskiego spotkania zgodnie podkreślali, że ochrona środowiska i rozwój gospodarczy nie wykluczają się, i że zauważalna jest w perspektywie globalnej symbioza tych dwóch obszarów.

W tym samym tonie wypowiadał się reprezentujący hubergroup prezes zarządu firmy, Heiner Klokkers, który podkreślił znaczenie kwestii zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska w modelu biznesowym przedsiębiorstwa: „Jesteśmy świadomi naszej społecznej odpowiedzialności i postrzegamy jako nasze zadanie nie tylko optymalizację własnych produktów i procesów, ale także przekazanie tej wiedzy i działalność edukacyjną”. Producent farb dla poligrafii przedstawił także projekty, jakie firma wdrożyła lub zamierza wcielić w życie, które są zgodne z ideą Cradle to Cradle. Mówił m.in. o posiadanym certyfikacie Cradle to Cradle Material Health dla farb offsetowych produkowanych w indyjskiej fabryce w Vapi (firma pracuje także nad pełną certyfikacją) i o certyfikatach dla gamy farb z serii Gecko (posiada je włoski oddział hubergroup). Heiner Klokkers zaapelował także do uczestników kongresu, firm i polityków, wzywając ich do działania.

Także Bernd Groh, Global Product & Portfolio Manager SF/UV w firmie hubergroup podkreślał: „Zrównoważony rozwój to kwestia, która ma wpływ na nas wszystkich. Możemy coś osiągnąć, jeśli zewrzemy siły i na zawsze zmienimy rynek. Kongres C2C stanowił dla nas ważną platformę komunikacji i nawiązywania kontaktów ze strategicznymi partnerami. Postrzegamy siebie nie tylko w roli technologicznego lidera, który rywalizuje z konkurencją na światowych rynkach farb, ale także jako influencera naśladowanego we wszystkich dziedzinach życia społecznego, a nie jedynie w branży farbowej”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kto jeszcze nie odnowił prenumeraty „Świata DRUKU” na rok 2021 lub waha się, czy dołączyć do grona stałych czytelników naszego miesięcznika, niech się spieszy, bo już wkrótce światło dzienne ujrzy styczniowy numer, a w nim wiele bardzo ciekawych artykułów. Napiszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, będzie też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty znajdą Państwo TUTAJ. Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych. Zapraszamy!

Ze względu na odwołanie targów Rema firma Atrium organizuje dodatkową edycję odbywających się cyklicznie dni otwartych poświęconych drukowi wielkoformatowemu. Wydarzenie, któremu patronuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w dniach 3–5 lutego br. w opolskim centrum demonstracyjnym dystrybutora. Uczestnicy będą mogli poznać możliwości i przetestować kilkanaście maszyn takich marek jak Mutoh, EFI, Artemis, Summa, Neolt oraz media do druku marki Ikonos. Będzie także można zasięgnąć porad specjalistów w sprawie optymalnego doboru rozwiązań.

Nowa edycja Katalogu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych 2021 jest już na rynku. Publikacja ta stanowi praktyczny przewodnik i skuteczne narzędzie dla pracowników działów marketingu i promocji, prezentujące bazę liderów rynku upominków reklamowych i szeroko pojętej reklamy. Katalog PIAP 2021 w wersji drukowanej powstał w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, dostępny jest również w wersji online.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.