Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Firmy angażują się w walkę z epidemią

Firmy angażują się w walkę z epidemią

Wraz z pandemią, która nie ominęła chyba żadnego kraju, zmieniły się potrzeby instytucji i zwykłych obywateli. Wiele firm zaangażowało się zarówno w działania profilaktyczne, jak i walkę ze skutkami Covid-19, także oferując narzędzia do produkcji osłon twarzy (jak Massivit 3D), naklejek ostrzegawczych (np. Mutoh i Summa), czy przestawiając pracę zakładu by wytworzyć elastyczne paski do produkcji maseczek ochronnych (jak Mondi).

Massivit 3D, dostawca wielkoformatowych rozwiązań do drukowania 3D, poinformował o zaangażowaniu swoich zasobów i mobilizacji sieci ponad 100 klientów i dystrybutorów na całym świecie, w wyniku czego opracowano i wyprodukowano wysokiej jakości ergonomiczne osłony twarzy (tzw. przyłbice), które zaspokajają pilne zapotrzebowanie zespołów medycznych opiekujących się ofiarami pandemii. Jak czytamy w komunikacie, dzięki przekierowaniu wszystkich zasobów produkcyjnych na ten cel i dziennej produkcji liczonej w setkach sztuk, firma zdołała już podarować tysiące osłon zespołom medycznym w lokalnych szpitalach. Producent udostępnił ponadto wszystkim zainteresowanym zoptymalizowane pliki wydruku 3D nowo opracowanych osłon (są dostępne na jego stronie internetowej), a jego globalna sieć klientów i dystrybutorów udostępnia własne drukarki 3D Massivit w celu wytwarzania i dostarczania osłon pracownikom służby zdrowia w poszczególnych krajach (klienci, którzy biorą udział w tej inicjatywie, mają zagwarantowany przez producenta darmowy żel do drukowania).

Na całym świecie, także w Polsce, wzrosło zapotrzebowanie na oznakowanie graficzne sklepów, środków transportu publicznego informujące o zachowaniu odległości między osobami, ograniczeniach w dostępie do miejsc publicznych itd. Tego typu wydruki można realizować przy użyciu ploterów drukujących oraz tnących, np. Mutoh i Summa. Jak informuje dystrybutor tych marek, firma Atrium, z początkiem kwietnia przygotował specjalne warunki zakupu kilku zestawów składających się z plotera drukującego i tnącego.

Także firma Mondi, producent opakowań i papieru, zaangażowała się w produkcję ważnych w obecnym czasie materiałów eksploatacyjnych i komponentów. Przekształcono linię produkcyjnę w niemieckim zakładzie (dotąd wytwarzającym komponenty do produkcji artykułów higienicznych) i obecnie powstają tam specjalne paski do maseczek ochronnych, które zastępują gumowane elementy utrzymujące maskę na twarzy. Jak podaje Mondi, ich przewaga polega na szybszej produkcji. Również pracę chińskiej fabryki dostosowano do potrzeb sytuacji.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.