Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Flint Group sprzedaje dywizję XSYS spółce zależnej Lone Star

Flint Group sprzedaje dywizję XSYS spółce zależnej Lone Star

Firma Flint Group poinformowała o podpisaniu ostatecznej umowy sprzedaży swojego oddziału XSYS, powstałego na początku 2021 r. poprzez połączenie Flint Group Flexographic z Xeikon Prepress i specjalizującego się w opracowywaniu i dostarczaniu płyt drukarskich, tulei i urządzeń do prepressu. Nabywcą jest spółka zależna od Flint Group – Lone Star Funds, globalna firma z obszaru private equity. Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniu przez organy regulacyjne. Jej warunki nie zostały ujawnione.

Zbycie dywizji umożliwi Flint Group strategiczne skoncentrowanie się i dalsze inwestowanie w wiodące na rynku firmy zajmujące się farbami opakowaniowymi i drukiem cyfrowym, a także wzmocnienie bilansu finansowego. Zespołem zarządzającym XSYS ma pokierować Antoine Fady jako dyrektor generalny, dyrektorem operacyjnym będzie Dagmar Schmidt, zaś finansowym – Martin Sauer. Fady’ego na stanowisku dyrektora generalnego Flint Group zastąpi Steve Dryden.

„Ogłoszona operacja stanowi kolejny logiczny krok dla Flint Group i XSYS. Umożliwi ona firmie XSYS dalszy rozwój jako samodzielny, najlepszy w swojej klasie dostawca kompletnych rozwiązań dla branży przygotowania do druku fleksograficznego i typograficznego, z rozwiązaniami dostosowanymi do potrzeb, opracowanymi dla każdego segmentu rynku i typu klienta. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z firmą Lone Star, której doświadczenie i osiągnięcia będą bardzo pomocne w rozwoju XSYS w tej kolejnej fazie” – powiedział Antoine Fady.

Steve Dryden, nowo wybrany dyrektor generalny Flint Group, dodał: „Dzięki tej transakcji stworzymy dwa specjalne zespoły zarządzające o zwiększonym ukierunkowaniu strategicznym i operacyjnym. Ponadto Flint Group zyskuje pozycję do dalszych inwestycji w strukturalnie rosnące segmenty papieru i tektury, opakowań giętkich i etykiet, obsługiwanych naszymi konwencjonalnymi i cyfrowymi materiałami eksploatacyjnymi. Ta skuteczna strategia – skoncentrowana na innowacjach w zakresie produktów i usług – umożliwia firmie Flint rozwój wraz z klientami, którzy cenią naszą ofertę kolorystyczną, pomagając im w standaryzacji i obniżeniu kosztów”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.