Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Flint Group sprzedaje dywizję XSYS spółce zależnej Lone Star

Flint Group sprzedaje dywizję XSYS spółce zależnej Lone Star

Firma Flint Group poinformowała o podpisaniu ostatecznej umowy sprzedaży swojego oddziału XSYS, powstałego na początku 2021 r. poprzez połączenie Flint Group Flexographic z Xeikon Prepress i specjalizującego się w opracowywaniu i dostarczaniu płyt drukarskich, tulei i urządzeń do prepressu. Nabywcą jest spółka zależna od Flint Group – Lone Star Funds, globalna firma z obszaru private equity. Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniu przez organy regulacyjne. Jej warunki nie zostały ujawnione.

Zbycie dywizji umożliwi Flint Group strategiczne skoncentrowanie się i dalsze inwestowanie w wiodące na rynku firmy zajmujące się farbami opakowaniowymi i drukiem cyfrowym, a także wzmocnienie bilansu finansowego. Zespołem zarządzającym XSYS ma pokierować Antoine Fady jako dyrektor generalny, dyrektorem operacyjnym będzie Dagmar Schmidt, zaś finansowym – Martin Sauer. Fady’ego na stanowisku dyrektora generalnego Flint Group zastąpi Steve Dryden.

„Ogłoszona operacja stanowi kolejny logiczny krok dla Flint Group i XSYS. Umożliwi ona firmie XSYS dalszy rozwój jako samodzielny, najlepszy w swojej klasie dostawca kompletnych rozwiązań dla branży przygotowania do druku fleksograficznego i typograficznego, z rozwiązaniami dostosowanymi do potrzeb, opracowanymi dla każdego segmentu rynku i typu klienta. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z firmą Lone Star, której doświadczenie i osiągnięcia będą bardzo pomocne w rozwoju XSYS w tej kolejnej fazie” – powiedział Antoine Fady.

Steve Dryden, nowo wybrany dyrektor generalny Flint Group, dodał: „Dzięki tej transakcji stworzymy dwa specjalne zespoły zarządzające o zwiększonym ukierunkowaniu strategicznym i operacyjnym. Ponadto Flint Group zyskuje pozycję do dalszych inwestycji w strukturalnie rosnące segmenty papieru i tektury, opakowań giętkich i etykiet, obsługiwanych naszymi konwencjonalnymi i cyfrowymi materiałami eksploatacyjnymi. Ta skuteczna strategia – skoncentrowana na innowacjach w zakresie produktów i usług – umożliwia firmie Flint rozwój wraz z klientami, którzy cenią naszą ofertę kolorystyczną, pomagając im w standaryzacji i obniżeniu kosztów”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.