Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Globalna kampania WAN-IFRA na rzecz przemysłu informacyjnego

Globalna kampania WAN-IFRA na rzecz przemysłu informacyjnego

Przy okazji targów IFRA World Publishing Expo i DCX Digital Content Expo odbywających się od 10 do 12 października br. w Berlinie, wiodące marki z branży informacyjnej dołączają do World Association of Newspapers and News Media (WAN-IFRA), organizatora targów IFRA, w celu uczestnictwa w globalnej kampanii „Make Publishing Succesful”. Jak podkreślają uczestnicy kampanii, zrównoważone, innowacyjne i niezależne media informacyjne mają znaczący wpływ na rozwój demokracji.

Inicjatywa ma na celu podkreślenie żywotności branży informacyjnej. Aby zapewnić jej istotną rolę we współczesnym społeczeństwie, wolna prasa powinna rozwijać się w perspektywie długoterminowej, korzystać ze wsparcia nowych technologii, produktów i modeli biznesowych.

„W czasach gwałtownych zmian, ludzie polegają na informacjach którym mogą zaufać i które pomagają im zrozumieć co wydarzyło się na świecie. Wbrew pesymistycznym prognozom dla przyszłości dziennikarstwa, spoczywa ona w naszych rękach i sami możemy ją tworzyć”, wyjaśnił Michael Golden, wiceprezes The New York Times Company. Nowy prezes stowarzyszenia WAN-IFRA wskazuje na potrzebę wprowadzenia innowacyjnych platform, celem ułatwienia wydawcom zaspokojenia zmieniających się oczekiwań ich klientów.

Podwójne targi IFRA World Publishing Expo i DCX Digital Content Expo to przykład takiej platformy: stanowią katalizator procesów transformacji, odkrywania przyszłych trendów i identyfikacji partnerów. Ta globalna platforma wspiera współpracę partnerów technologicznych w dążeniu do odblokowania innowacyjnego potencjału dostawców i ułatwiania dostępu do rynku.

Wydawnictwa New York Times (USA), Süddeutsche Zeitung (Niemcy), Hindu (Indie), Irish Independent (Irlandia), Le Figaro (Francja), Die Presse (Austria) i HVG (Węgry) zadeklarowały wsparcie dla kampanii na swoich rynkach. Więcej informacji nt. kampanii WAN-IFRA znajdą Państwo na stronie www.ifra-expo.com.

W tegorocznej edycji targów będzie uczestniczyć 181 wystawców. Do dyspozycji odwiedzających oddano hale nr 21 i 22 centrum wystawienniczego Messe Berlin. Tematyka przewodnia IFRA World Publishing EXPO i DCX Digital Content Expo koncentruje się wokół technologii cyfrowych: strategii, "newsroomu", produkcji, dystrybucji, monetyzacji i działalności promocyjnej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już dziś w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) startują targi FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr C11 (hala III) oraz po ekspresową dawkę wiedzy na temat zarządzania barwą podczas dwudniowych, już 6. warsztatów z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”, które tradycyjnie poprowadzą eksperci w dziedzinie Color Managementu.
Myśląc o jesiennych spotkaniach z naszymi Czytelnikami, pragniemy przypomnieć, że tylko do 30 września br. gwarantowane są pokoje w hotelu Czarny Potok, gdzie odbędzie się 14. edycja konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” (Krynica-Zdrój, 24–25 października 2019 r.).

Jako firma innowacyjna czujemy się zobligowani do zaskakiwania zarówno klientów obecnych, jak i przyszłych, dlatego podczas Labelexpo Europe na stoisku FLEXcon (hala 4, B58) zaprezentujemy nowe rozwiązania. Będziemy prezentować znaną już Państwu linię produktową THERMLfilm Advantage, przeznaczoną do najczęściej używanych procesów drukowania (cyfrowy, konwencjonalny, TTR). Pokażemy też możliwości serii THERMLfilm Chemgard i Chemgard II, jak również lane winyle, czarne poliestry. Będzie możliwość przetestowania klejów silikonowych oraz naszych nowych klejów akrylowych i akrylowo-kauczukowych. Na stoisku znajdzie się również nasze nowe, wprowadzone na rynek wiosną tego roku rozwiązania – ultracienka (12µ), niewidoczna i odporna na plastyfikator folia do laminowania – FLEXcon® THINlam.

Targi TAROPAK. Najważniejsze Targi Opakowań w Polsce. Setki wystawców, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone w przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
NOWOŚĆ! Konferencja i strefa e-commerce, której partnerem głównym zostało Allegro. 3 dni spotkań z wspaniałymi prelegentami. Pierwszy dzień wydarzenia (30.09) poświęcony zostanie opakowaniom w e-commerce, drugi (01.10) – logistyce i magazynowaniu, zaś trzeci (02.10) – zagadnieniom z zakresu marketingu i sprzedaży.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu