Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Globalna kampania WAN-IFRA na rzecz przemysłu informacyjnego

Globalna kampania WAN-IFRA na rzecz przemysłu informacyjnego

Przy okazji targów IFRA World Publishing Expo i DCX Digital Content Expo odbywających się od 10 do 12 października br. w Berlinie, wiodące marki z branży informacyjnej dołączają do World Association of Newspapers and News Media (WAN-IFRA), organizatora targów IFRA, w celu uczestnictwa w globalnej kampanii „Make Publishing Succesful”. Jak podkreślają uczestnicy kampanii, zrównoważone, innowacyjne i niezależne media informacyjne mają znaczący wpływ na rozwój demokracji.

Inicjatywa ma na celu podkreślenie żywotności branży informacyjnej. Aby zapewnić jej istotną rolę we współczesnym społeczeństwie, wolna prasa powinna rozwijać się w perspektywie długoterminowej, korzystać ze wsparcia nowych technologii, produktów i modeli biznesowych.

„W czasach gwałtownych zmian, ludzie polegają na informacjach którym mogą zaufać i które pomagają im zrozumieć co wydarzyło się na świecie. Wbrew pesymistycznym prognozom dla przyszłości dziennikarstwa, spoczywa ona w naszych rękach i sami możemy ją tworzyć”, wyjaśnił Michael Golden, wiceprezes The New York Times Company. Nowy prezes stowarzyszenia WAN-IFRA wskazuje na potrzebę wprowadzenia innowacyjnych platform, celem ułatwienia wydawcom zaspokojenia zmieniających się oczekiwań ich klientów.

Podwójne targi IFRA World Publishing Expo i DCX Digital Content Expo to przykład takiej platformy: stanowią katalizator procesów transformacji, odkrywania przyszłych trendów i identyfikacji partnerów. Ta globalna platforma wspiera współpracę partnerów technologicznych w dążeniu do odblokowania innowacyjnego potencjału dostawców i ułatwiania dostępu do rynku.

Wydawnictwa New York Times (USA), Süddeutsche Zeitung (Niemcy), Hindu (Indie), Irish Independent (Irlandia), Le Figaro (Francja), Die Presse (Austria) i HVG (Węgry) zadeklarowały wsparcie dla kampanii na swoich rynkach. Więcej informacji nt. kampanii WAN-IFRA znajdą Państwo na stronie www.ifra-expo.com.

W tegorocznej edycji targów będzie uczestniczyć 181 wystawców. Do dyspozycji odwiedzających oddano hale nr 21 i 22 centrum wystawienniczego Messe Berlin. Tematyka przewodnia IFRA World Publishing EXPO i DCX Digital Content Expo koncentruje się wokół technologii cyfrowych: strategii, "newsroomu", produkcji, dystrybucji, monetyzacji i działalności promocyjnej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.