Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Heidelberg sprzedaje Grupę Gallus szwajcarskiemu holdingowi benpac

Heidelberg sprzedaje Grupę Gallus szwajcarskiemu holdingowi benpac

Koncern Heidelberger Druckmaschinen AG poinformował o sprzedaży Grupy Gallus szwajcarskiemu holdingowi opakowaniowemu benpac ag. Jeszcze większa koncentracja na działalności podstawowej, czyli druku arkuszowym, to kolejny etap transformacji wewnętrznych struktur Heidelberga. Transakcja warta ok. 120 mln euro znacząco przyczyni się do długoterminowej stabilności finansowej spółki. Krzysztof Pindral, prezes zarządu Heidelberg Polska Sp. z o.o., w ślad za informacją prasową wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że zmiana właściciela Grupy Gallus nic nie zmienia w dotychczasowych relacjach Heidelberg Polska z klientami, firma pozostaje odpowiedzialna za sprzedaż i serwis produktów Gallus w Polsce oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.W przyszłości Heidelberg i benpac holding ag z siedzibą w Stans zamierzają blisko współpracować przy produkcji maszyny do cyfrowego druku etykiet Gallus Labelfire. Heidelberg będzie w dalszym ciągu dostarczał zespół druku cyfrowego (DPU) oraz materiały eksploatacyjne do tego systemu.

„Sprzedajemy naszą działalność w zakresie wąskowstęgowego druku rotacyjnego oraz fleksograficznego druku rotacyjnego, aby w większym stopniu skoncentrować się na innowacyjnych rozwiązaniach dla całego łańcucha wartości produkcji arkuszowej. Zachowamy nasze własne doświadczenie w zakresie druku cyfrowego, a dzięki współpracy z firmą benpac w zakresie Gallus Labelfire, poczynimy dalsze postępy w zakresie digitalizacji maszyn konwencjonalnych. Jednocześnie dzięki naszym arkuszowym maszynom offsetowym pozostaniemy głównym dostawcą na tym rozwijającym się rynku” – powiedział Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny Heidelberga.

W wyniku transakcji benpac przejmie na własność: Gallus Holding AG z St. Gallen, Gallus Ferd. Rüesch AG z St. Gallen, Gallus Druckmaschinen GmbH z Langgöns, Heidelberg Web Carton Converting GmbH (WCC) z Weiden in der Oberpfalz oraz Menschick Trockensysteme GmbH z Renningen, czyli pięć zakładów produkcyjnych zatrudniających łącznie ok. 430 osób na terenie Niemiec i Szwajcarii. Przy uzgodnionej cenie zakupu wynoszącej ok. 120 mln euro, Heidelberg spodziewa się, że transakcja ta przyniesie zyski na poziomie kilkudziesięciu milionów euro. Parametry zostaną sfinalizowane w momencie zamknięcia transakcji. Sprzedaż, która wymaga jeszcze zatwierdzenia przez odpowiednie organy i jest uzależniona od innych warunków zawieszających, ma wejść w życie przed końcem 2020 r.

„Naszym celem jest zapewnienie długoterminowej stabilności finansowej Heidelberga i wszystkie działania podejmowane od czasu transformacji rozpoczętej w marcu tego roku zmierzają do tego celu. Sprzedaż Grupy Gallus jest kolejnym kluczowym elementem naszego dostosowania się do sytuacji i stanowi kontynuację sukcesów, jakie osiągnęliśmy do tej pory w wyniku podejmowanych działań. Owo dalsze istotne zwiększenie płynności finansowej i kapitału własnego Grupy będzie dużym wsparciem, zwłaszcza w okresie kryzysu związanego z koronawirusem” – podkreśla dyrektor finansowy Heidelberga, Marcus A. Wassenberg.

benpac i Heidelberg uzgodniły, że niemiecka firma w bliskiej współpracy z nowym właścicielem będzie nadal zarządzać sprzedażą i obsługą serwisową maszyn z portfolio Gallusa po jego sprzedaży. Klienci firmy Gallus będą zatem nadal korzystać z jakości i niezawodności największej globalnej sieci serwisowej działającej w sektorze druku.

„Przejęcie Grupy Gallus ma duże znaczenie strategiczne dla benpac holding ag. Stanowi ono uzupełnienie naszej ogólnej oferty w sektorze opakowań i zapewnia pokrycie całego łańcucha wartości. Kompetencje Grupy Gallus przyczynią się do dalszego rozwoju naszej grupy przedsiębiorstw” – wyjaśnia Marco Corvi, dyrektor generalny i prezes zarządu benpac holding ag.

Posiadając zakłady produkcyjne w Szwajcarii i Niemczech, firma Gallus projektuje i produkuje zarówno konwencjonalne, jak i cyfrowe wąskowstęgowe maszyny rotacyjne do druku etykiet. Uzupełnienie portfolio stanowi oferta płyt do sitodruku (Gallus Screeny), zdecentralizowana globalna działalność serwisowa oraz wszechstronna gama akcesoriów i części zamiennych. Heidelberg Web Carton Converting dostarcza wysokiej klasy rozwiązania do druku zwojowego pudełek składanych.

- - - - - - - - -

W nawiązaniu do komunikatu prasowego Heidelberger Druckmaschinen AG, Krzysztof Pindral, prezes zarządu Heidelberg Polska Sp. z o.o., wydał oświadczenie, w którym czytamy:

„W dniu 22.07 br. zarząd firmy Heidelberger Druckmaschinen AG poinformował, że wchodząca dotychczas w jego skład Grupa Gallus została sprzedana szwajcarskiemu holdingowi opakowaniowemu benpac holding ag z siedzibą w Stans, Szwajcaria.

Firma benpac przejmie wszystkie 5 fabryk produkcyjnych znajdujących się na terenie Niemiec i Szwajcarii. Producentem i poddostawcą jednostki do druku cyfrowego (DPU), a także właściwych materiałów eksploatacyjnych do modelu Labelfire pozostanie w dalszym ciągu firma Heidelberg.

Heidelberg pozostaje ekskluzywnie odpowiedzialny za sprzedaż i serwis produktów Gallus w Polsce oraz w naszym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zmiana właściciela Grupy Gallus nie zmienia nic w tym zakresie.

Tym samym chcielibyśmy zapewnić, że nie zmienia się nic w dotychczasowych relacjach z klientami Heidelberg Polska, który był i będzie nadal partnerem w segmencie maszyn wąskowstęgowych.

Osobiście jestem przekonany, że jest to dobry krok, który powinien pozwolić nam na wzmocnienie pozycji produktów Grupy Gallus”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

GSP – północnoamerykański dostawca systemów identyfikacji wizualnej dla branży handlu detalicznego, zwiększył niedawno swoje moce produkcyjne. Zakupił pierwszy w USA, najnowszy ploter inkjetowy z oferty firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Wesprze on działania firmy w obsłudze kampanii marketingowych, realizowane w jej czterech drukarniach (posiadających certyfikat G7) i obejmujące ponad 70 tys. punktów sprzedaży rozsianych po całym kraju. Jest to już 12. rozwiązanie drukujące marki Agfa zakupione przez GSP.

Po raz kolejny firmy Sico Polska i Opinion Strefa Druku na prośbę człowieka-instytucji Jurka Owsiaka zdecydowały się użyczyć flagę sektorową, aby zaistniała jednocząc pozytywne idee na Pol'and'Rock Festival 2021, który w tym roku odbył się w dn. 29-31 lipca na Lotnisku Makowice-Płoty. Ten symbol siły płynącej ze współdziałania, zachęcający do odkrywania tego, co łączy ludzi i jednoczy wokół pozytywnych idei, został zaprezentowany w swojej okazałości w drugim dniu festiwalu, w trakcie koncertu zespołu Dżem.

W dn. 27–29 września 2021 r. w centrum targowo-wystawienniczym Forum Grimaldi w Monaco odbędzie się międzynarodowa wystawa branży materiałów opakowaniowych, materiałów i akcesoriów Luxe Pack Monaco. Targi skupiają profesjonalistów zajmujących się wytwarzaniem surowców i gotowych opakowań dla produktów luksusowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.