Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / I Ty możesz wesprzeć walkę z pandemią – włącz się do akcji!

I Ty możesz wesprzeć walkę z pandemią – włącz się do akcji!

Wiele firm związanych z poligrafią, działających na polskim rynku, czynnie włączyło się do walki z agresywnym koronawirusem. Jedni – jak np. RSC Auto ID Distribution i OOH magazine – organizują zbiórki pieniężne i rzeczowe, których efekty zostaną przekazane bezpośrednio do odpowiednich służb lub na zakup środków ochronnych i sprzętu medycznego, inni informują – jak np. Ptak Warsaw Expo, Kunke Poligrafia wraz z partnerem Symbio Media Group, HP czy firmy skupiające się na druku 3D – o podejmowanych działaniach mających wspomóc służbę zdrowia.

Zobacz, jak możesz pomóc.

Firma RSC Auto ID Distribution rozpoczęła zbiórkę środków finansowych na zakup respiratorów. Zbiórka jest przeprowadzana wśród przedsiębiorców, a całość zebranych środków zostanie przekazana Ministerstwu Zdrowia. Firma poprosiła Ambasadora ChRL, Liu Guangyuana, o pomoc w ich zakupie. O zbiórce została poinformowana Kancelaria Prezydenta RP. Wpłat można dokonywać na konta:
PL 05 1030 1508 0000 0008 1595 7004 (PLN) oraz PL 75 1030 1508 0000 0008 1595 7005 (EUR)

http://www.solidarityagainstcovid-19.org/

- - - - - -

OOH magazine wraz z firmami z branży reklamowej zainicjowali akcję #superbohater, w ramach której zbierają produkty potrzebne w szpitalach – m.in.: maseczki, fartuchy, gogle, rękawiczki, parawany, kubki termiczne, bluzy, t-shirty i inne.

Więcej informacji na temat akcji: https://oohmagazine.pl/16700,akcja-superbohater-na-pelnych-obrotach.html
Koordynatorem akcji #superbohater jest Robert Załupski, tel. 515 077 606, e-mail: r.zalupski@oohmagazine.pl.

- - - - - -

HP Inc. wraz ze swoimi partnerami mobilizuje zespoły specjalistów i zaawansowane technologie, aby pomóc w produkcji elementów kluczowych w walce z pandemią COVID-19. Dzięki tym działaniom do wielu szpitali dostarczono już ponad 1000 części wyprodukowanych przy użyciu druku 3D.
Wstępne zastosowania technologii druku 3D, które zostały przetestowane i dostosowane do produkcji przemysłowej, obejmują maski i osłony na twarz, przybory umożliwiające regulację maseczek oraz wymazy z nosa, nakładki pozwalające otwierać drzwi bez użycia rąk, jak również części do respiratorów.

Także firmy skupiające się na druku 3D, takie jak Urbicum, Zortrax oraz 3DGence, pokazały nowe sposoby na wykorzystanie swoich urządzeń. Przykładowo firma Urbicum stworzyła w dwa dni prototyp respiratora o nazwie VentilAid – tak zwanego respiratora ostatniej szansy, który może pomóc w walce z koronawirusem, a swój projekt udostępniła open source dla wszystkich tych, którzy mają drukarki 3D w swoich domach.

- - - - - -

Prezes zarządu Ptak Warsaw Expo, Tomasz Szypuła, poinformował władze RP o gotowości niekomercyjnego oddania do ich dyspozycji przestrzeni centrum handlowo-wystawienniczego w Nadarzynie w celu utworzenia w nich szpitala polowego: „Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, na terenie których zmieszczą się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie”.

- - - - - - -

Drukarnia Kunke Poligrafia, właściciel marki MemoX, wraz z partnerem – firmą Symbio Media Group, producentem bezklejowych materiałów na potrzeby branży poligraficznej – w ramach kampanii społecznej wyprodukowała 28 tys. naklejek elektrostatycznych z napisem „Umyj ręce” oraz „Zachowaj odstęp”. Specjalna technologia pozwala na przyklejanie ich bez kleju wewnątrz budynków. Naklejki te są bez żadnych opłat dystrybuowane do różnych instytucji (sklepy, poczty, urzędy, stacje Sanepidu, szpitale i inne), w których gromadzą się ludzie.
Część naklejek wydrukowane zostało w języku niemieckim i angielskim i wysłane do zaprzyjaźnionych firm w Niemczech i w innych krajach europejskich. Dodatkowo przekaz wzmocniono kampanią internetową.

- - - - - - -

Z trochę innej beczki...

Na backlightach AMS w Poznaniu i Warszawie rozpoczęła się kampania „Dziękujemy Wam, #sluzbazdrowia”. Została zorganizowana przez AMS oraz drukarnie Labo Print z Poznania i Servcomp z Warszawy.
Kampania ma być wyrazem podziękowania dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy w tym nadzwyczajnym czasie pandemii pracują dzień i noc, by pomóc chorym i potrzebującym. Wszystkie trzy firmy zaangażowały się w kampanię na zasadach pro bono, pokrywając koszty z własnych środków. Projekt plakatu przygotowały działy marketingu LaboPrint i AMS. Drukarnie Labo Print i Servcomp wydrukowały plakaty, a AMS udostępnił nośniki typu backlight. Dzięki plakatom winylowym, które są plakatami wielokrotnego użytku, kampania będzie pokazywana też w innych miastach.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma HP poinformował, że z dniem 1 października br. Andrzej Sowiński objął stanowisko dyrektora zarządzającego HP Inc Polska. Będzie on odpowiedzialny za kierowanie polskim odziałem organizacji, a także za dalszy rozwój firmy – ma odegrać kluczową rolę w realizacji wieloletniego planu HP, którego celem jest umocnienie pozycji lidera firmy na rynku komputerów osobistych i rozwiązań drukujących, a także dalsza transformacja (zarówno rynku druku 3D, jak i graficznego).

Sukcesywnie powiększa się lista firm, które rezygnują z udziału w przyszłorocznych targach drupa (Düsseldorf, 20–28 kwietnia 2021 r.). O swojej decyzji wycofania się z wystawy poinformowała także firma EFI, uzasadniając ją koniecznością zachowania ostrożności i zadbania o zdrowie pracowników, klientów obecnych i potencjalnych oraz partnerów. Jednocześnie producent zapewnia, że po ustąpieniu pandemii wróci do udziału w imprezach o tradycyjnej formule.

Firma Epson przedstawiła urządzenie ML-8000 – bazowy model z serii Monna Lisa, przeznaczony dla branży tekstylnej. Jak podaje producent, urządzenie nowej generacji oferuje wysoką jakość wydruków, wydajność, stabilną i niezawodną pracę przy minimum przestojów, jest przy tym prosta w obsłudze i przystępna cenowo. Drukarka, wyposażona w osiem nowoczesnych głowic PrecisionCore, drukuje z prędkością 155 m2 na godzinę (600 × 600 dpi – 2 pass*1).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.