Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Jak okiełznać Internet Rzeczy?

Jak okiełznać Internet Rzeczy?

Firma SATO, dostawca rozwiązań z zakresu automatycznej identyfikacji, które ułatwiają czynności pracownikom i usprawniają działalność przedsiębiorstw, opublikowała nowy raport, którego celem jest ułatwienie firmom zrozumienia, w jaki sposób można okiełznać i zastosować w praktyce Internet Rzeczy.

W raporcie Unlocking the Power of IoT (Uwolnić potęgę Internetu Rzeczy) SATO przedstawia, jak zmieniała się rola zwykłej drukarki do etykiet, od prostego urządzenia peryferyjnego do w pełni zintegrowanego komponentu w procesie łańcucha dostaw, celem wykazania, jak przyjęcie wizji Internetu Rzeczy może przekształcić model biznesowy ze zorientowanego na produkt na zorientowany na usługi.

Autor raportu Eckhard Wernich, dyrektor ds. rozwoju działalności w firmie SATO Europe, wyjaśnia: „Nikt nie może sobie pozwolić na ignorowanie ogromnego potencjału rozwoju, jaki przedstawia Internet Rzeczy. Wiele firm jednak ma problem ze zrozumieniem, w jaki sposób można praktycznie okiełznać ten potencjał i z jakimi zmianami dla ich procesów biznesowych i pracowników jest on związany. Skupienie się na druku etykiet pomaga nam przedstawić elementy tego procesu oraz sposób, w jaki Internet Rzeczy przekształca nasz sposób prowadzenia działalności”.

Gdy tworzymy etykietę i naklejamy ją, by przemieszczać jakiś element w łańcuchu wartości, wykonujemy niewielką część znacznie większego procesu; ma ona jednak krytyczne znaczenie dla jego sukcesu, gdyż Internet Rzeczy wymaga, by każdy przedmiot miał unikatową tożsamość i był w stanie przesyłać dane. Jako specjalista w dziedzinie śledzenia i monitorowania, firma SATO skupia się na wykorzystaniu potęgi danych w celu „wypełnienia ostatniego cala luki” w łańcuchu dostaw; pomaganie klientom w zgłębianiu potencjału Internetu Rzeczy w celu łączenia świata wirtualnego i fizycznego, by osiągnąć precyzję oraz oszczędzać czas i zasoby.

Firma ta stworzyła technologię Application-Enabled Printing (AEP), która pozwala na wbudowanie inteligencji w samą drukarkę – dzięki temu wsparcie podejmowania decyzji i monitorowanie wydajności odbywa się w samym źródle danych. Wiele informacji zawartych w raporcie ściśle opiera się na własnych doświadczeniach firmy SATO związanych z badaniem i stosowaniem zasad Internetu Rzeczy w celu tworzenia rozwiązań dla klientów.

Eckhard podsumowuje: „To, co się dzieje w przypadku firmy SATO i jej rozwiązań druku, to mikrokosmos tego, co się wydarza w przypadku innych firm wprowadzających Internet Rzeczy. Mamy nadzieję, że ten raport zachęci innych do ponownego przyjrzenia się podstawowym zadaniom, takim jak druk etykiet, jako praktycznej i bezpośredniej metodzie wprowadzenia zasad Internetu Rzeczy i poprawienia wydajności”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.