Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Jesienny terminarz Stora Enso

Jesienny terminarz Stora Enso

Na ostatni kwartał trwającego roku zaplanowano szereg międzynarodowych wydarzeń branżowych poświęconych segmentowi opakowań luksusowych. Przedstawiciele firmy Stora Enso, producenta podłoży do produkcji opakowań, zapowiedzieli swoja obecność na trzech imprezach targowych: Luxury Packaging w Londynie, Luxe Pack w Monako oraz Les Places D’Or w stolicy Francji.

Targi Luxury Packaging odbędą się w dniach 13-14 września na terenie londyńskiego centrum wystawienniczego Olympia. Sformułowane przez organizatorów hasło przewodnie londyńskich targów to „Przyszłość opakowań prestiżowych i specjalnych”. Luxury Packaging to jedyna impreza targowa w Wielkiej Brytanii poświęcona segmentowi opakowań klasy premium. Organizatorzy spodziewają się około 170 wystawców działających na rynku opakowań luksusowych. Po raz pierwszy londyńskim targom będzie towarzyszyć konkurs Pentawards. Firma Stora Enso będzie prezentować swoją ofertę na stoisku G16.

Fiński producent znalazł się także w gronie wystawców na targach Luxe Pack Monaco, odbywających się w dniach 2-4 października w nadmorskim gmachu Forum Grimaldi. W tegorocznej edycji targów Luxe Pack, zapowiadanych jako największe na świecie wydarzenie gromadzące producentów opakowań, weźmie udział 470 wystawców. Z ofertą Stora Enso prezentowaną na Luxe Pack w Monaco będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko nr RC18.

Koncern Stora Enso zapowiedział także swój udział w Les Places D’Or. Wystawa poświęcona projektowaniu i wytwarzaniu opakowań luksusowych odbędzie się w paryskim hotelu Le Meurice, w dniach 14-16 listopada. Tegoroczna, dwunasta edycja tego wydarzenia zgromadzi ok. 60 wystawców, oferujących – jak wynika z zapewnień organizatorów – wysoki poziom kreatywności, jakości i zaawansowania technologicznego.

Powyższe wydarzenia stanowią dla firmy Stora Enso sposobność do promowania swoich rozwiązań przeznaczonych dla producentów opakowań luksusowych, ze szczególnym uwzględnieniem nowego narzędzia porównującego kluczowe parametry techniczne kartonów wykorzystywanych do produkcji opakowań – wytrzymałości i podatności na sztancowanie i bigowanie. Wiele uwagi firma Stora Enso poświęca opracowanej w ostatnim czasie nowej wersji wielowarstwowego kartonu Ensocoat. Ulepszona wersja flagowego produktu fińskiej firmy zadebiutowała podczas majowych targów Interpack 2017 w Düsseldorfie. Nowy karton Ensocoat charakteryzuje się wyższą niż dotychczas białością i jasnością. Wytwarzany jest on w całości z włókien pierwotnych w procesie z udziałem bioenergii, zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju Stora Enso. Ensocoat został opracowany z myślą o produkcji opakowań na dobra luksusowe: kosmetyki, perfumy, słodycze czy wyroby alkoholowe. Uczestnicy jesiennych targów opakowaniowych będą mogli osobiście zapoznać się z właściwościami kartonów oferowanych przez fińskiego producenta.

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.