Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Jubileusz Mark Andy

Jubileusz Mark Andy

Maszyna do zadruku etykiet, opracowana przez Marka Andrewsa w 1956 r.

Firma Mark Andy świętuje w tym roku 75-lecie działalności. Została założona w 1946 r. przez Marka Andrewsa w Missouri (USA). Jej historia zaczęła się od stworzonej wówczas w warsztacie maszyny do drukowania taśm. Obecnie Mark Andy to globalna marka, z dziesiątkami tysięcy zainstalowanych urządzeń na całym świecie, bogatym portfolio maszyn wąskowstęgowych, będąca jednym z liderów w obszarze rozwiązań hybrydowych, uwzględniających zastosowanie technologii konwencjonalnej i cyfrowej w ramach jednego urządzenia.

„Mark Andrews budował w garażu wymyślone przez siebie maszyny do zadrukowywania taśmy po jednym egzemplarzu – mówi Roy Webb, Sales Manager Mark Andy. – Gdy jedną sprzedał, pozyskiwał środki na stworzenie kolejnej”. W ciągu minionych ośmiu dekad wiele się zmieniło, a chałupnicza działalność z czasem przekształciła się w najwyższej klasy zakład produkcyjny w Chesterfield, położony niedaleko domu Andrewsa. Tu w 1979 r. powstała fabryka, która funkcjonuje do dzisiaj.
„Priorytetem dla Mark Andy od zawsze było śledzenie i podążanie za oczekiwaniami klientów oraz potrzebami całego rynku, który stale się zmienia – mówi PJ Desai, CEO firmy Mark Andy. – Znaczącym krokiem milowym naszej drogi było wprowadzenie na rynek maszyny Mark Andy 2200 w 1990 r., która zresztą wciąż doskonale sprzedaje się w Stanach Zjednoczonych. Kolejne warte odnotowania rozwiązanie miało swoją premierę w roku 2009. Powstała wówczas platforma Performance Series, która – za sprawą szybkiego przezbrojenia i wysokiej jakości druku oferowanej przez maszyny – niemal z miejsca zdobyła uznanie wśród profesjonalistów z branży etykiet i opakowań z całego świata. Maszyny Performace Series wciąż cieszą się dużym popytem wśród drukarń z różnych zakątków globu”.
Punktem zwrotnym dla firmy Mark Andy, mającej już wówczas stabilną pozycję na światowym rynku etykiet i opakowań, było pojawienie się cyfrowych rozwiązań hybrydowych, których kolejne modele były systematycznie wprowadzane do jej oferty na przestrzeni ostatnich 10 lat. Obecnie jej portfolio w tym obszarze obejmuje maszyny Digital Pro, Digital Series HD i Digital iQ. Jak podkreśla producent, każda z nich oznaczała kolejny krok w rozwoju i udoskonalaniu rozwiązań hybrydowych. Wśród strategicznych działań firmy na przestrzeni ostatnich lat warto również wymienić przejęcia innych producentów, m.in. Presstek czy Rotoflex , jak też stworzenie działu Mark Andy Print Products, oferującego materiały eksploatacyjne. Tym samym firma stała się kompleksowym dostawcą rozwiązań dla branży druku wąskowstęgowego.
Obecnie Mark Andy to firma działająca w skali globalnej, zatrudniająca ponad 450 osób na całym świecie, z oddziałami w USA, Kanadzie, Polsce i Wlk. Brytanii, reprezentowana w ponad 60 krajach i posiadająca rozbudowaną sieć techniczno-serwisową. Jak podkreśla jej kierownictwo, pionierski duch wciąż stanowi biznesowe DNA przedsiębiorstwa, czego przykładem są sukcesywnie otwierane, w pełni wyposażone centra demonstracyjno-technologiczne, przystosowane zarówno do bezpośrednich wizyt klientów, jak też do prezentacji online.
„Jesteśmy przekonani, że wzrosty realizowane przez naszych klientów przełożą się na dalszy rozwój Mark Andy. Bazując na 75-letnich doświadczeniach, będziemy w dalszym ciągu ciężko pracować, by zapewnić naszym użytkownikom wsparcie na jak najwyższym poziomie. Ten element, poza zaawansowanymi technologicznie maszynami z naszego portfolio, wychodzącymi naprzeciw zróżnicowanym potrzebom producentów etykiet i opakowań, z pewnością będzie nas nadal wyróżniał w skali całego rynku” – podsumowuje PJ Desai.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA, organizator międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo oraz European Sign Expo, rozpoczęło kampanię promującą tegoroczną odsłonę obydwu wydarzeń. Zaplanowano je na termin 31 maja – 3 czerwca 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Berlin. Tematem przewodnim kampanii jest hasło „Experience Print in Motion” (Doświadczaj druku w ruchu), które odnosi się do nieustannego rozwoju rynku druku specjalistycznego i obsługującej go technologii, która dokonuje się mimo wyzwań ostatnich dwóch lat.

Podczas 22. odsłony swojej dorocznej konferencji Connect w Las Vegas (17–21 stycznia 2022 r.) firma Electronics For Imaging zaprezentowała nowe rozwiązania ze swojego portfolio, przeznaczone do druku cyfrowego (m.in. atramentową drukarkę produkcyjną EFI Pro 30h) oraz – premierowo – produkty z rodziny Fiery.

Prężnie działająca drukarnia Hedom z Krosna o imponującej, 100-letniej tradycji, oferująca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy, zainstalowała w ostatnim czasie system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.