Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Kalendarz Pirelli 2013

Kalendarz Pirelli 2013

Kalendarz Pirelli na rok 2013 jest inny niż dotychczasowe wydawnictwa producenta opon – po raz pierwszy w historii zabrakło w nim nagich zdjęć. Realizatorem sesji do czterdziestego wydania kalendarza był Steve McCurry, ten sam, którego zdjęcie zielonookiej Afganki znalazło się na najbardziej rozpoznawalnej okładce „National Geographic”. Fotograf postanowił zmienić konwencję i pozostawić pozujące do zdjęć kobiety w ubraniach.

Nie jest to jedyna zmiana – bohaterkami fotografii zostały wyłącznie kobiety związane z działalnością charytatywną. Każda z 11 modelek to osoba zaangażowana w pracę organizacji dobroczynnych. Są wśród nich m.in. Petra Nemcova, która założyła fundację Happy Hearts Fund, niosącą pomoc dzieciom uratowanym z katastrof naturalnych, czy Isabeli Fontana, wspierająca amfAR w walce z AIDS. Zdjęcia, zrealizowane w Rio de Janeiro, inspirowane były codziennym życiem Brazylii.
Przedstawiciele marki poinformowali, że wygląd kalendarza nie zmienił się na dobre, a edycja na rok 2014 prawdopodobnie zrealizowana zostanie według zupełnie innej koncepcji.
Wśród 34 fotografii znalazły się 23 portrety, 9 scen z życia codziennego oraz 2 zdjęcia przedstawiające graffiti i murale. W sesji do kalendarza na rok 2013 udział wzięły: Adriana Lima (pozująca w zaawansowanej ciąży), Petra Nemcova, Isabeli Fontana, Sonia Braga, Marisa Monte, Elisa Sednaoui, Hanaa Ben Abdesslem, Liya Kebede, Karlie Kloss, Kyleigh Kuhn i Summer Rayne Oakes.
Spośród 20 tysięcy wydrukowanych egzemplarzy żaden nie jest dostępny w zwykłej sprzedaży. Wszystkie wysłano do wybranych klientów Pirelli, reprezentantów mediów i świata sztuki. Do Polski zazwyczaj trafia ok. 150 sztuk.
Kalendarz Pirelli publikowany jest od 1964 roku. Fotografie do wydawnictwa wykonywali najlepsi, wystarczy wymienić takie sławy, jak Annie Leibovitz, Karl Lagerfeld czy Terry Richardson. Modelkami były zawsze kobiety piękne i znane – aktorki, piosenkarki, gwiazdy wybiegów. Wśród nich pojawiały się również Polki, m.in. Magdalena Frąckowiak i Małgorzata Bela.
(na podst. http://www.marketing-news.pl)

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.