Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Klienci Asahi z nagrodami

Klienci Asahi z nagrodami

Firma Asahi Photoproducts ogłosiła, że nasi klienci zdobyli w 2016 roku łącznie 24 nagrody, wliczając w to osiem złotych, na konkursie stowarzyszenia Flexographic Technical Association z RPA. Nagrody FTASA Print Excellence Awards są przyznawane w RPA od 1997 r.

Najpierw przyznawano je pod patronatem Institute of Packaging, a później już niezależnie. W konkursie największą uwagę zwraca się na jakość druku, a nie na innowacyjność, konstrukcję lub skład. Jednakże poziom wykorzystania tych cech przez samo urządzenie jest brany pod uwagę. Sam proces sędziowania i wyłaniania zwycięzcy opiera się na niezwykle wysokich standardach.
„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyników, jakie osiągnęli nasi klienci w tym prestiżowym konkursie i chcemy złożyć im serdeczne gratulacje” – powiedział Dieter Niederstadt, Technical Marketing Manager firmy Asahi Photoproducts. „Sędziowie byli zgodni w przypadku wielu klientów Asahi, którzy zostali nagrodzeni, że doceniono precyzyjne dopasowanie gwarantowane przez płyty Asahi oraz dobre pokrycie farby i precyzyjne, niezwykle drobne punkty rozświetlające. Właśnie te elementy stanowiły główne kryteria ich analizy. W kilku przypadkach sędziowie wspomnieli również o możliwości drukowania drobnych punktów i łączenia apli z półtonami na tej samej płycie. Informacje te potwierdzają, że firma Asahi stworzyła aktualnie najlepsze w swojej klasie płyty fleksograficzne”.
Należy również odnotować doskonały wynik drukarni Golden Era, które otrzymały łącznie 12 nagród (wliczając w to cztery złote nagrody): za New Era Labels, New Era Packaging oraz dział Flexo Division. Wszystkie płyty Golden Era zostały wytworzone własnymi środkami, a firma wykorzystała szereg płyt Asahi, ukazując tym samym wartość szerokiej gamy produktów Asahi przeznaczonych do różnych zastosowań. Gama ta obejmuje również płyty fleksograficzne serii TOP, DSH i DSE marki Asahi.
Pozostali nagrodzeni klienci Asahi to:
• Firma Taurus Packaging – cztery nagrody. Wykorzystano płyty TOP i DSF marki Asahi wytworzone przez Polyflex.
• Firma Constantia Afripack DLC za opakowania elastyczne Tiger Brands Symphony Hazelnut White Chocolate otrzymała srebrną nagrodę. Firma stosuje płyty TOP marki Asahi wytworzone przez Polyflex.
• Firma DCB Plastics otrzymała złotą nagrodę za opakowania elastyczne Bob Martin Complete Condition Meaty Chunks Lamb Flavor (karma dla psów, 1,75 kg). Firma stosuje płyty TOP marki Asahi wytworzone przez Polyflex. Podczas wręczania nagród sędziowie zgodnie stwierdzili, że „te zadania muszą być wykonane bezbłędnie”. Firma otrzymała również srebrną nagrodę za 8-kilogramową wersję karmy dla psów Bob Martin Complete Condition Lamb Flavor.
• Firma ITB Manufacturing otrzymała trzy nagrody – dwie złote i jedną srebrną. Firma stosuje płyty TOP marki Asahi wytworzone przez Polyflex.
• Firma Flexible Packaging Converters, wykorzystująca płyty TOP marki Asahi wytworzone przez Polyflex, otrzymała brązową nagrodę.
• Firma Amcor Flexibles otrzymała złotą nagrodę za opakowania elastyczne Spar Instant Full Cream Milk Powder. Firma stosuje płyty TOP marki Asahi wytworzone przez Polygraphics.

„Niezwykłe wyniki osiągnięte przez te firmy udowadniają, że druk fleksograficzny ma się świetnie i stale się rozwija. Jesteśmy dumni z ciężkiej pracy naszych klientów i jednocześnie szczęśliwi, że możemy przyczynić się do ich sukcesu” – powiedział Sachin Sukhlal, Technical Sales Manager w firmie Decoflex (RPA), jeden z najlepszych dystrybutorów produktów Asahi. „Projekty opakowań stają się coraz bardziej złożone i opierają się coraz bardziej na grafice. Z tych powodów możliwość wytworzenia doskonale dopasowanego produktu z perfekcyjnymi białymi rozjaśnieniami, dobrą gęstością farby i nałożeniem na obszarach wypełnionych jest najważniejsza. Dodatkowo płyty Asahi charakteryzują się możliwością drukowania drobnych punktów i łączenia apli z półtonami na tej samej płycie. Wszystko to skutkuje zwiększeniem jakości druku fleksograficznego, zwiększeniem OEE i przyspieszeniem całego cyklu, co oznacza większe przychody”.

Jak podaje producent, płyty fleksograficzne marki Asahi wymywane rozpuszczalnikiem, model AFP-TOP, charakteryzują się unikalną konstrukcją, która zapewnia druk najwyższej jakości i najkrótszy czas postoju maszyn. Wykorzystanie technologii Pinning Technology for Clean Transfer zapewnia wyjątkową wydajność druku i zwiększa przychody generowane przez maszynę. Płyty fleksograficzne AFP-TOP marki Asahi zostały wykorzystane w 18 z 24 nagrodzonych rozwiązań.

Cecha wielu płyt Asahi nazywana technologią Pinning Technology for Clean Transfer umożliwia czysty transfer farby i uniemożliwia jej nagromadzenie na powierzchni płyty i na ramionach punktów. Oznacza to dłuższe odstępy pomiędzy czyszczeniem i redukcję czasu postoju maszyny, a także znacząco poprawia jakość druku.

Jak wyjaśnia producent, technologia Pinning Technology for Clean Transfer umożliwia bardzo precyzyjne ustawienie docisku podczas drukowania. Wykorzystuje niskie napięcie powierzchni płyty, rozwiązanie opracowane przez specjalny dział chemii polimerów Asahi, aby uniemożliwić przepływ cieczy. Farba formuje kulkę o dużym kącie zwilżania i precyzyjnej lokalizacji. Oznacza to czystszy i bardziej jednolity transfer farby z płyty na podłoże. To z kolei umożliwia spełnienie nawet najwyższych wymogów jakościowych na rynku druku fleksograficznego.

Fot. Kelloggs Special K Classic: Dzięki temu projektowi drukarki Golden Era Printers Flexo Division otrzymały złotą nagrodę

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejną edycję studiów Podyplomowych „Inżynieria Produkcji w Poligrafii” w roku akademickim 2020/2021. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw, zakładów poligraficznych, nauczycieli szkół o kierunku poligraficznym oraz innych pracowników związanych z przemysłem poligraficznym i opakowaniowym. Rekrutacja trwa do 30 września 2020 r.

Niemiecka firma KHS ogłosiła, że jej system Innopack Kisters oferuje teraz możliwość zbiorczego owijania puszek na żywność i napoje w papier, co stanowi alternatywę dla folii termokurczliwych i opakowań kartonowych.

Drukarnia Totem.com.pl wraz z firmą Konica Minolta ogłosiły konkurs dla grafików na projekt okładki książki uszlachetnionej w technologii 3D Touch. Na jego zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, łącznie 15 tys. zł. Prace konkursowe przyjmowane są do 25 września br. (liczy się data otrzymania prac przez organizatora), a ogłoszenie wyników nastąpi 22 października br. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.