Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Koenig & Bauer przejmuje Duran Machinery

Koenig & Bauer przejmuje Duran Machinery

Firma Koenig & Bauer przejęła 80% udziałów oddziału tureckiej firmy Duran Machinery zajmującego się produkcją składarko-sklejarek. Będzie on funkcjonował w ramach grupy niemieckiego koncernu jako Koenig & Bauer Duran.

Włączając składarko-sklejarki marki Duran do oferty obejmującej dotychczas arkuszowe maszyny Rapida od Koenig & Bauer Sheetfed oraz płaskie sztance produkowane przez Koenig & Bauer Iberica, producent z Würzburga będzie w stanie samodzielnie dostarczać kompletne linie do zadruku i produkcji kartonowych pudełek. Firma Duran ma ponad trzydzieści lat doświadczenia w opracowywaniu i produkcji składarko-sklejarek w różnych formatach i konfiguracjach. Portfolio tureckiego producenta obejmuje sześć standardowych składarko-sklejarek Omega, różniących się specyfikacją i dodatkowym wyposażeniem. Na specjalne zamówienie Duran świadczy też usługi dostosowywania maszyn pod konkretne wymagania produkcyjne. Maszyny marki Duran pracują u producentów opakowań z tektury falistej i litej w prawie 70 krajach świata. Po zmianie szyldu na Koenig & Bauer Duran firma będzie kontynuować działalność w dotychczasowej siedzibie w Stambule i będzie zarządzana przez te same osoby.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.