Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Kolejny etap zmian w zakładzie UPM Plattling

Kolejny etap zmian w zakładzie UPM Plattling

W kwietniu br. pisaliśmy o planowanym przez firmę UPM ograniczeniu produkcji papieru w niemieckim zakładzie UPM Plattling poprzez trwałe wyłączenie z linii produkcyjnej maszyny PM10 (zobacz TUTAJ). Obecnie producent papieru poinformował o zakończeniu etapu konsultacji z pracownikami, które zostały przeprowadzone zgodnie z lokalnymi przepisami. Maszyna zostanie wyłączona w połowie lipca br., w wyniku czego zmiany dotkną 155 osób.

Postępowanie to jest spowodowane zmniejszonym popytem na papier i ma na celu zwiększenie konkurencyjności działalności firmy. Przełoży się to na zmniejszenie produkcji papieru powlekanego w Europie o około 155 tys. ton w skali roku.

Ruud van den Berg, senior vice president, Magazines, Merchants and Office Business, UPM Communication Papers, powiedział: „Dla pracowników naszych zakładów w Plattling ostatnie tygodnie nie były łatwe. Cieszymy się, że konstruktywny i uczciwy proces konsultacji doprowadził do uzgodnień umożliwiających zmniejszenie negatywnych skutków tego zamknięcia. Jest nam bardzo przykro, że musieliśmy podjąć taką decyzję, ale jesteśmy przekonani, że w dłuższej perspektywie będzie ona wspierać konkurencyjność zarówno biznesu UPM Communication Papers, jak i pozostałych aktywów w zakładach produkcyjnych UPM Plattling. Dyscyplina i zaangażowanie naszych pracowników w Plattling w trakcie tego procesu były godne podziwu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu