Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Komisja Europejska przyjęła nowy plan w sprawie GOZ

Komisja Europejska przyjęła nowy plan w sprawie GOZ

Jak podaje portalkomunalny.pl, Komisja Europejska przyjęła nowy plan działań na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym oraz wzmocnienia konkurencyjności unijnej gospodarki przy uwzględnieniu potrzeb środowiska naturalnego. Zamierzeniem jest taka zmiana produkcji, która umożliwi wykorzystanie zasobów nadających się do ponownego użycia.

KE zapowiedziała, że zaproponuje przepisy dotyczące polityki zrównoważonego produktu, aby zagwarantować, że wprowadzane na rynek UE towary mogły być używane dłużej, były łatwiejsze do ponownego użycia, naprawy i recyklingu oraz by zawierały jak najwięcej materiałów z recyklingu, zamiast surowców pierwotnych. Konsumenci mają mieć dostęp do informacji na temat np. możliwości naprawy i trwałości produktów. Wśród podejmowanych działań mają się znaleźć m.in. nowe regulacje dotyczące dopuszczalnych produktów na rynku UE (w tym ograniczenie zbyt dużej liczby opakowań), w zakresie stosowania tworzyw sztucznych mają zaistnieć nowe wymogi dotyczące materiałów pochodzących z recyklingu (w tym zwrócenie szczególnej uwagi na mikroplastiki), a także tworzywa sztuczne na bazie biologicznej i biodegradowalne. Komisja zapowiada także, że zbada możliwość ustanowienia ogólnounijnego, zharmonizowanego modelu selektywnej zbiórki odpadów i etykietowania.

„Osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r., zachowanie naszego środowiska naturalnego i wzmocnienie konkurencyjności gospodarki wymaga wdrożenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Dziś nasza gospodarka ma nadal charakter linearny, a jedynie 12% użytych materiałów oraz zasobów przywracanych jest do gospodarki. Uważam, że istnieje ogromny potencjał do wykorzystania zarówno dla przedsiębiorstw, jak i konsumentów. Nowy plan działań ma na celu zmianę sposobu wytwarzania produktów, tak by konsumenci mogli z nich korzystać ponownie” – powiedział Frans Timmermans, wiceprzewodniczący KE.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Canon wraz z partnerem Fotoba wprowadziła na rynek w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do kompleksowej produkcji tapet (także niestandardowych) w technologii UVgel – Wallpaper Factory. Jak podaje producent, powstało ono w odpowiedzi na zapotrzebowanie firm na maksymalną wydajność, wysoką jakość i długą bezobsługową pracę. Dostępne jest zarówno jako pełna linia, jak i jako dodatek do już istniejących drukarek Colorado.

Firma OKI Europe poinformowała, że we współpracy z firmą Floralabels udostępnia europejskim organizacjom i firmom komercyjnym nośniki i grafiki do tworzenia naklejek podłogowych mających pomóc w zachowaniu dystansu społecznego. Jedna firma może otrzymać bezpłatnie jeden zestaw zawierający trwałe, samoprzylepne nośniki firmy Floralabels oraz pakiet grafik opracowanych przez OKI, przeznaczonych do użytku z drukarkami z serii C800.

IMI Europe organizuje praktyczny kurs wiedzy, którego tematyka dotyczyć będzie najważniejszych aspektów pomiaru i analizy właściwości fizycznych atramentów cyfrowych. Kurs poprowadzą eksperci firm Krüss, Malvern Panalytical i TA Instruments, którzy oprócz wiedzy teoretycznej zaprezentują w praktyce kluczowe urządzenia do charakteryzacji i pomiaru atramentów. Inkjet Ink Characterisation Practical Course odbędzie się w dniach 13–16 października 2020 r. w laboratoriach firmy Krüss w Hamburgu. Liczba osób ograniczona do 30.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.