Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Komori i MBO intensyfikują współpracę

Komori i MBO intensyfikują współpracę

MBO CoBo-Stack
Fot. MBO

Z dniem 1 maja 2020 r. MBO Postpress Solutions, producent m.in. urządzeń falcujących, stała się spółką w pełni zależną od Komori Corporation. W wyniku przejęcia portfolio produktowe Komori, w którym dominowały offsetowe i cyfrowe maszyny drukujące, poszerzyło się o grupę falcerek, dzięki czemu firma oferuje kompleksowy zestaw produktów i rozwiązań z zakresu postpress. Obecnie obie firmy, korzystając wzajemnie ze swej wiedzy i doświadczenia, wprowadzają nowe inicjatywy.

Peter Minis, dyrektor ds. marketingu w Komori, komentuje: „Połączenie zarówno portfolio maszyn, jak i grona klientów, są dla nas bardzo ważne. Równie istotny jest obszar zarządzania rozwiązaniami. Np. MBO kilka lat temu z sukcesem wprowadziło na rynek system Datamanager – pakiet oprogramowania do analizy danych i planowania zamówień w obszarze postpress, którego odpowiednikiem w maszynach Komori jest system KP-Connect. Połączenie tych systemów zapewni ogromne korzyści i stworzy wartość dla klientów posiadających produkty obu marek”. Połączenie platform przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności w segmencie druków komercyjnych oraz opakowań. Oprócz opracowania rozwiązań dostosowanych do potrzeb indywidualnego klienta, zintensyfikowano również branżowe działania promocyjne.

W ofercie firm pojawił się także nowy współpracujący robot – MBO CoBo-Stack, który nie potrzebuje klatki ochronnej, i który odegra znacząca rolę w ograniczeniu operacji i czynności wymagających sporych nakładów pracy ludzkiej. Przetransportowane od punktu dostarczenia paczek przy falcerce do strefy odbioru składki są podnoszone przez robota, który układa je w odpowiedni sposób na palecie. Zmniejsza to oczywiście fizyczne obciążenia operatora. Oferta tych produktów i dodatkowych technologii rozszerza się, w odpowiedzi na obecnie rosnące wymagania produkcyjne, rozwijając jednocześnie strukturę biznesową Komori.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.