Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Komori przejmuje MBO

Komori przejmuje MBO

Komori Corporation, japoński producent maszyn drukujących, i niemiecka Grupa MBO, specjalizująca się w rozwiązaniach do postpressu, podpisały 6 lutego umowę, która stanowi wstęp do wejścia MBO w skład Grupy Komori. Jest to kolejna próba przejęcia niemieckiego producenta – w ciągu ostatnich 18 miesięcy fiaskiem zakończyły się działania koncernu Heidelberg. Umowę muszą zatwierdzić odpowiednie organy ds. ochrony konkurencji, jednak wydaje się, że nic nie stanie jej na przeszkodzie – działalność obu firm nie dotyczy tego obszaru. Jeśli rzeczywiście nic jej nie zablokuje, finalne porozumienie powinno zostać zawarte 1 kwietnia br.

Firma Komori dotąd znana była przede wszystkim jako dostawca konwencjonalnych maszyn offsetowych, jednak od pewnego czasu dywersyfikuje swoją działalność i rozszerza portfolio o rozwiązania z sektora druku cyfrowego i drukowanej elektroniki, a także o materiały eksploatacyjne i urządzenia do wykańczania. Także ostatni ruch japońskiego producenta wpisuje się w tę politykę – dzięki wchłonięciu MBO nie tylko uzupełni swoją ofertę o rozwiązania do finishingu, ale też będzie funkcjonować na rynku jako dostawca unikalnych produktów, które będą wspierać jej dotychczasową działalność, a w przyszłości pozwolą na wprowadzenie nowych technologii.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już wkrótce, w dniach 6–8 marca 2020 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XVII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”. Wydarzenie to łączy młodych, początkujących studentów oraz doświadczonych naukowców. Tematy wystąpień i warsztatów, odbywających się w ramach konferencji, obejmują zarówno edytorstwo tradycyjne, jak i redakcję tekstów, projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych, a także typografię i design. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym konferencji.

3 marca br. w Nadarzynie odbędzie się III konferencja „Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, na którą serdecznie Państwa zapraszamy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji zachęcamy do rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji w strefach workShops, dwie konferencje: LabelInnovations oraz Packaging [R]evolutions, dziesięć stref tematycznych, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Wszystkich zainteresowanych produkcją, dystrybucją, zakupem, designem, projektowaniem opakowań zapraszamy na Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które w dniach 1–2 kwietnia 2020 r. odbędą się w EXPO XXI Warszawa. Szczegóły na stronie: www.packaginginnovations.pl.

Informacja promocyjna

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.