Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Kompleksowa oferta rozwiązań dla branż fleksograficznej i typograficznej

Kompleksowa oferta rozwiązań dla branż fleksograficznej i typograficznej

Firma Flint Group, dostawca materiałów eksploatacyjnych do druku i usług dla przemysłu opakowaniowego, ogłosiła uruchomienie XSYS – zupełnie nowej dywizji, będącej wynikiem połączenia Flint Group Flexographic z Xeikon Prepress. Marka XSYS ma zapewniać kompleksową ofertę rozwiązań dla przemysłu fleksograficznego i typograficznego, obejmującą trzy główne grupy produktów: płyty, tuleje oraz urządzenia prepress. Chociaż obie grupy od pewnego czasu ściśle współpracują, to ich formalne połączenie przyniesie im oraz ich klientom jeszcze więcej współpracy i innowacji. Nowy dział będzie kierował się hasłem „Be Brilliant”, realizując tym swoją nową dewizę: „Print Solid. Be Flexible”.

„Scalając Xeikon Prepress z Flint Group Flexographic, łączymy punkty i wdrażamy ważny krok w naszej strategii, aby stać się dostawcą kompleksowych rozwiązań dla działu prepress branży fleksograficznej. Tworząc ten nowy dział, łączymy wszystko w całość: płyty, sprzęt do ich obróbki (solwentowy i bezsolwentowy), naświetlarki, tuleje drukowe i adaptery. Dzięki temu posunięciu poszerzamy naszą wiedzę specjalistyczną w kierunku naszych klientów. Nazwa wywodzi się od ThermoFlexX, nyloflex, Xpress i innych marek z „X” oraz słowa Systems, które tworzą razem nazwę XSYS” – powiedziała Dagmar Schmidt, prezes XSYS.

Friedrich von Rechteren, globalny wiceprezes XSYS ds. handlowych, dodał: „Pełnym portfolio i wyróżniającą się nazwą chcemy inspirować nie tylko naszych klientów, ale także współpracowników. Zrozumienie, elastyczność i konsekwencja to nasze podstawowe wartości i obietnica złożona klientom oraz partnerom. Te wartości odróżniają nas od konkurencji jako proaktywnego, zorientowanego na przyszłość gracza w branży fleksograficznej. Nasi klienci mogą liczyć na nas oraz na jakość naszych produktów i usług. Jednocześnie jesteśmy w stanie zaoferować im elastyczność i swobodę w podejmowaniu decyzji – to kluczowy wymóg w dzisiejszym świecie, a tym bardziej w przyszłości”. W ślad za nową nazwą idzie także nowa misja i wizja oraz logo i strona internetowa.

Wyjaśniając znaczenie hasła „Be Brilliant”, Schmidt mówi: „Be Brilliant, odzwierciedla nasze przekonanie, że świat potrzebuje doskonałości. Wspaniałych pomysłów i rozwiązań, które sprostają wyzwaniom przyszłości. Genialnych ludzi, którzy mają odwagę i wolę, by postępować właściwie. Nasza historia zaczęła się od genialnego pomysłu, a genialne pomysły są tym, co nas napędza”.

Istniejące produkty i marki, które zostaną włączone do XSYS, obejmują płyty i urządzenia fleksograficzne nyloflex, płyty typograficzne oraz urządzenia do ich obróbki marki nyloprint, produkty nylosolv, tuleje i adaptery rotec, naświetlarki ThermoFlexX TfxX, urządzenia do obróbki form drukowych ThermoFlexX Catena oraz rozwiązania do rastrowania powierzchni. Wszystkie te produkty będą działać pod wspólną nazwą XSYS, zachowując jednak swoje odrębne marki i nadal wykorzystując je na rynku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Europejskie stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłosiło zwycięzców 2. edycji konkursu #LABELicious, rozpoczętej w 2019 r. Zwycięzcami rywalizacji, której finał odbył się z opóźnieniem z powodu pandemii, zostali Sabrina Bento z Portugalii i Bjarne Castelein z Belgii. Ogłoszenie nagród bezpośrednio poprzedziło rozpoczęcie kolejnej edycji konkursu, której punktem kulminacyjnym będzie ceremonia wręczenia nagród zaplanowana podczas targów Labelexpo Europe pod koniec kwietnia 2022 r.

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.